Pożyczka na ślub i wesele

Ślub to jeden z najpiękniejszych wydarzeń w życiu, które pociąga jednak za sobą ogromne koszty finansowe. Coraz więcej osób finansuje tą uroczystość za pomocą kredytu gotówkowego. Podpowiadamy jakie warunki trzeba spełnić, aby go uzyskać. Koszty związane z organizacją ślubu i wesela często przekraczają kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W takiej sytuacji najlepszym sposobem na pokrycie wydatków na ten cel będzie kredyt gotówkowy. Zobacz czy to dobre rozwiązanie dla Ciebie?

Kredyt gotówkowy na święta na ślub i wesele

Kredyt gotówkowy to zdecydowanie najpopularniejsza forma pożyczki udzielanej przez bank. Kredytobiorca na podstawie podpisanej umowy z bankiem otrzymuje pewną sumę pieniędzy, którą spłaca w ściśle określonych ratach. Bank nie ingeruje w przeznaczenie kredytu, co w praktyce oznacza, iż pożyczkobiorca może przeznaczyć go na dowolny cel, na przykład ślub.

Kwota udzielonego kredytu jest uzależniona nie tylko od zapotrzebowania kredytobiorcy, ale także od jego zdolności kredytowej, która każdorazowo jest sprawdzana i weryfikowana przez instytucję bankową. Niewątpliwą zaletą kredytów gotówkowych jest dowolność w jego dysponowaniu oraz środki dostępne niemal od ręki.

Obecnie sporo banków stara się skracać formalności do niezbędnego minimum.

Co to jest zdolność kredytowa?

Kredyt gotówkowy może otrzymać każdy, kto ma ukończone 18 lat i posiada zdolność kredytową. Bank, do którego się zgłosisz, zacznie od weryfikacji tej drugiej kwestii.

Zgodnie z art. 70 Prawa bankowego, bank przyznanie kredytu musi uzależniać od zdolności kredytowej. Jest to zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w terminach określonych w umowie. Podstawą do określenia zdolności kredytowej jest zawsze sytuacja finansowa kredytobiorcy.

W szczególności istotne są dochody netto – ich wysokość, ale także stabilność i przewidywalność. Z drugiej strony ważne są także comiesięczne wydatki – ich wysokość i nieuchronność (na przykład: czynsz lub zaciągnięte już kredyty). Dodatkowo banki starają się także zweryfikować wiarygodność osobistą kredytobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).

W tym zakresie w szczególności liczy się historia kredytowa. Pokazuje ona, czy osoba wywiązuje się w terminie ze swoich zobowiązań.

Kredyt gotówkowy – wymogi formalne

W przypadku małych kwot kredytów formalności pozwalające na uzyskanie kredytu gotówkowego są ograniczone do minimum – tutaj szczególnie istotna jest szybkość decyzji kredytowej.

Do uzyskania kredytu zazwyczaj wymagane są następujące dokumenty:

 • poprawnie wypełniony wniosek o kredyt – w wielu bankach istnieje opcja przesłania wniosku kredytowego on-line.
 • dowód osobisty.
 • zaświadczenie o dochodach lub deklaracja.

Kredyt gotówkowy na ślub i wesele – czy to dobre rozwiązanie?

Przed podjęciem decyzji odnośnie kredytu na ślub najlepiej przeanalizować wszystkie za i przeciw. Warto wziąć przy tym pod uwagę swoją sytuację finansową i ocenić, czy będziemy w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie bez zauważalnego pogorszenia standardu życia zaraz po ślubie.

Wiele zależy od indywidualnego podejścia i priorytetów. Z jednej strony zaciągnięcie kredytu na ślub umożliwia samodzielną organizację i sfinansowanie wymarzonego wesela, bez konieczności pożyczania pieniędzy od rodziny czy znajomych oraz budowanie historii kredytowej.

Ponadto zobowiązanie to można szybko spłacić z pieniędzy z kopert. Z drugiej strony pożyczka tego typu powoduje, że wchodzimy w nowy etap życia z długiem. Wysokie koszty spłaty zobowiązania mogą powodować też problemy z jego spłatą, a tym samym poważne konsekwencje w przypadku braku terminowych wpłat.

Kredyty gotówkowe – jak wybrać?

Aby wybrać korzystną ofertę kredytu warto sprawdzić rankingi kredytów gotówkowych.

Zamieszczane są w nich informacje o najbardziej atrakcyjnych kredytach w danym miesiącu. Jednym z najistotniejszych aspektów, na który musisz zwrócić uwagę analizując oferty są koszty kredytu. Obniżenie oprocentowania lub prowizji nie jest decydującym czynnikiem, który wpływa na cenę pożyczki. Dlatego zwracaj zawsze uwagę na wysokość rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO).

Stanowi ona całkowity koszt kredytu, który uwzględnia koszty przyznania kredytu, oprocentowanie oraz prowizję. Dokonując wszelkich porównań należy także pamiętać o ewentualnych kosztach, które nie są związane bezpośrednio z kredytem, a więc nie są ujęte w jego cenie (nie uwzględnia ich RRSO czy całkowity koszt kredytu), ale mogą być warunkiem udzielenia kredytu na promocyjnych warunkach, czyli o kosztach prowadzenia rachunku ROR, karty kredytowej czy innych produktów bankowych.

Często zadawane pytania & odpowiedzi

To nie Lendo Polska ustala wysokość oprocentowania tylko banki i instytucje pożyczkowe, z którymi Lendo Polska współpracuje.

Każdy bank oraz instytucja pożyczkowa rozpatruje Twój wniosek indywidualnie i zaproponuje Ci wysokość oprocentowania, opartą na analizie Twojej historii kredytowej, a także na wewnętrznych ocenach ryzyka związanego z Twoją zdolnością spłaty i ryzyka kredytowego ponoszonego przez banki i instytucje pożyczkowe.

Wysokość odsetek jest różna w zależności od banku i instytucji finansowej oraz tego, kto występuje o pożyczkę. Dlatego trzeba koniecznie sprawdzić ofertę możliwie największej liczby banków i pożyczkodawców, żeby znaleźć ofertę właśnie dla siebie.

WAŻNE: Żeby się dowiedzieć jakie oprocentowanie mogą Ci zaproponować banki i instytucje kredytowe musisz wysłać wniosek o pożyczkę.

W Lendo Polska możesz wystąpić o pożyczkę w wysokości od 1000 do 60 000 PLN.

Partnerzy współpracujący z Lendo Polska przeanalizują Twój wniosek, żeby zorientować się w Twojej sytuacji finansowej i ocenić Twoją przyszłą zdolność do spłaty pożyczki. Na tej podstawie określą, ile możesz pożyczyć i na jakich warunkach.

Zazwyczaj można obniżyć koszty pożyczki i kredytu stosując konsolidację wielu pożyczek w jedną.

Korzystając z pośrednictwa Lendo Polska możesz wystąpić z wnioskiem o pożyczkę w takiej wysokości, żeby pokryła obecne pożyczki i kredyty. Jeżeli partnerzy współpracujący z Lendo Polska zaoferują Ci pożyczkę w takiej wysokości, będziesz mógł samodzielnie spłacić stare pożyczki i kredyty.

W zależności od banków czy instytucji pożyczkowych czas oczekiwania na pieniądze może być różny.

Mniejsze kwoty są zazwyczaj dostępne szybciej.

Niektórzy z naszych partnerów oferują pożyczki osobom bez wiarygodności kredytowej, ale to oni przeprowadzają indywidualną ocenę każdego przypadku Klienta i Lendo Polska nie ma na to żadnego wpływu.

Możesz spłacić pożyczkę w dowolnym terminie.

Aby uzyskać dodatkowe informacje o procesie spłaty i ewentualnych kosztach skontaktuj się bezpośrednio z pożyczkodawcą.

Możesz sam wybrać okres spłaty, od 3 miesięcy do 7 lat

 • Wybierz interesującą Cię kwotę oraz okres spłaty kredytu
 • Wypełnij kolejne pola wnioski
 • Po wysłaniu wniosku, zostaniesz poproszony o wpisanie na stronie otrzymanego kodu z sms
 • Po weryfikacji Twoich danych, nasi partnerzy złożą Tobie realną ofertę pożyczki/kredytu (pierwsze oferty są widoczne w ciągu kilku minut) maksymalnie do 24h
 • Spośród wszystkich ofert wybierz najlepszą, wedle własnych preferencji
 • Zostaniesz przekierowany na stronę pożyczkodawcy/kredytodawcy aby potwierdzić podane dane, zapoznać się z umową oraz sfinalizować wypłatę środków

Nasi partnerzy posiadają różne kryteria do przyznania pożyczki, natomiast głównymi warunkami są:

 • obywatelstwo polskie
 • ważny dowód osobisty
 • stały dochód
 • wiek od 18 do 80 lat
 • własny rachunek bankowy w banku zarejestrowanym na terenie polski
 • odpowiednia zdolność kredytowa
 • brak negatywnych wpisów w bazach BIK

Wystarczy, że wypełnisz wniosek a twój profil zostanie utworzony automatycznie. Będziesz mógł/mogła zalogować się do niego w dowolnym momencie poprzez kliknięcie przycisku "zaloguj się" na stronie głównej.