Pożyczka gotówkowa przy umowie o dzieło

Jeszcze kilka lat temu osoby zatrudnione na podstawie umowy cywilnoprawnej miały poważne problemy z uzyskiwaniem kredytu. Aktualnie banki nie widzą przeszkód, by świadczyć swoje usługi kredytowe takim osobom. Zobacz jak uzyskać pożyczkę gotówkową przy umowie o dzieło?

Kredyty gotówkowe to obecnie jeden z najchętniej wybieranych produktów bankowych. Zgodnie z przepisami prawa bankowego, bank uzależnia ich przyznanie od zdolności kredytowej. Zobacz więc jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt gotówkowy będąc zatrudnionym na umowę cywilnoprawną?

Kredyt gotówkowy

Na kredyt warto zdecydować się w sytuacji, gdy mamy pewność, że nie obciążymy zbyt znacząco swojego miesięcznego budżetu oraz mamy bardzo dobrą historię kredytową. Jest to bezpieczny rodzaj pożyczki dla wszystkich, którzy racjonalnie podchodzą do swoich możliwości budżetowych i dokładnie są w stanie określić, na jakie kwoty spłat są w stanie sobie pozwolić. Należy jednak pamiętać, że ta najbardziej chyba kusząca opcja, czyli tempo uzyskania środków, nie zawsze jest korzystna z punku widzenia pożyczkobiorcy. Najczęściej im szybciej, tym drożej.

Kredyt gotówkowy jest to elastyczny i relatywnie tani produkt bankowy. Sięgają po niego najczęściej osoby potrzebujące szybkiej gotówki. Przyznawany jest on na dowolny cel – banku nie interesuje na co przeznaczysz pożyczone pieniądze. Maksymalna kwota kredytu, jaką może otrzymać dany klient, zależy od jego zdolności kredytowej.

Co to jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa to inaczej zdolność do spłaty kredytu gotówkowego w terminie określonym w umowie. Na jej podstawie bank szacuje kwotę, którą jest skłonny pożyczyć kredytobiorcy.

Zdolność kredytowa zależy przede wszystkim od następujących czynników:

 • historii kredytowej, zwłaszcza terminowej spłaty wcześniej zaciągniętych kredytów,
 • wysokości dochodów,
 • źródła oraz systematyczność uzyskiwania dochodów,
 • wieku i stanu cywilnego,
 • celu na jaki ma być przeznaczona pożyczka.

Jak uzyskać kredyt gotówkowy przy umowie o dzieło?

Aby otrzymać kredyt gotówkowy wystarczy udać się do banku lub instytucji oferującej tego rodzaju pożyczki z dowodem osobistym. Często koniecznością jest wypełnienie oświadczenia o dochodach i innych zobowiązaniach finansowych. Pamiętać przy tym należy, że oświadczenie jest dokumentem posiadającym moc prawną i podanie nieprawidłowych danych może skutkować poważnymi konsekwencjami, nawet pozbawieniem wolności do 5 lat.

W przypadku małych kwot kredytów formalności pozwalające na uzyskanie kredytu gotówkowego są ograniczone do minimum – tutaj szczególnie istotna jest szybkość decyzji kredytowej.

Do uzyskania kredytu zazwyczaj wymagane są następujące dokumenty:

 • poprawnie wypełniony wniosek o kredyt – za pośrednictwem wniosku informujesz bank o chęci wzięcia kredytu, podajesz w nim dane dotyczące zobowiązania oraz kilka podstawowych informacji o sobie. W większości banków istnieje opcja przesłania wniosku kredytowego drogą elektroniczną, a także załatwienia całej procedury zaciągania kredytu on-line.
 • dowód osobisty – dokument ten stanowi podstawę do uruchomienia procesu kredytowego.
 • zaświadczenie o dochodach lub deklaracja (tzw. kredyt gotówkowy na oświadczenie).

Kredyt gotówkowy a umowa cywilnoprawna – wymogi dodatkowe

Rodzaj umowy nie jest najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę przy staraniu się o kredyt gotówkowy. Bank może jednak wymagać od nas dodatkowo jak najwięcej potwierdzeń „stałości” naszego wynagrodzenia. Posłużyć temu może wyciąg konta z ostatnich 12 lub 24 miesięcy oraz rozliczenie podatkowe PIT. Często wymagane są również dokumenty samych umów oraz rachunki wystawiane przy umowie zlecenia.

W przypadku osób zatrudnionych na podstawie umowy cywilnoprawnej bank może wymagać informacji o czasie obowiązywania umowy i długości zatrudnienia w danej firmie. Kredyt o niskiej wartości i rozłożony na liczbę rat nieprzekraczającą okresu zatrudnienia, nie będzie stanowił żadnego problemu.

W przypadku kredytu na wyższą kwotę i spłatę rozłożoną na dłuży termin bank może ponadto wymagać potwierdzenia pracodawcy o chęci ponownego zatrudnienia po upłynięciu aktualnej umowy.

Często zadawane pytania & odpowiedzi

To nie Lendo Polska ustala wysokość oprocentowania tylko banki i instytucje pożyczkowe, z którymi Lendo Polska współpracuje.

Każdy bank oraz instytucja pożyczkowa rozpatruje Twój wniosek indywidualnie i zaproponuje Ci wysokość oprocentowania, opartą na analizie Twojej historii kredytowej, a także na wewnętrznych ocenach ryzyka związanego z Twoją zdolnością spłaty i ryzyka kredytowego ponoszonego przez banki i instytucje pożyczkowe.

Wysokość odsetek jest różna w zależności od banku i instytucji finansowej oraz tego, kto występuje o pożyczkę. Dlatego trzeba koniecznie sprawdzić ofertę możliwie największej liczby banków i pożyczkodawców, żeby znaleźć ofertę właśnie dla siebie.

WAŻNE: Żeby się dowiedzieć jakie oprocentowanie mogą Ci zaproponować banki i instytucje kredytowe musisz wysłać wniosek o pożyczkę.

W Lendo Polska możesz wystąpić o pożyczkę w wysokości od 1000 do 60 000 PLN.

Partnerzy współpracujący z Lendo Polska przeanalizują Twój wniosek, żeby zorientować się w Twojej sytuacji finansowej i ocenić Twoją przyszłą zdolność do spłaty pożyczki. Na tej podstawie określą, ile możesz pożyczyć i na jakich warunkach.

Zazwyczaj można obniżyć koszty pożyczki i kredytu stosując konsolidację wielu pożyczek w jedną.

Korzystając z pośrednictwa Lendo Polska możesz wystąpić z wnioskiem o pożyczkę w takiej wysokości, żeby pokryła obecne pożyczki i kredyty. Jeżeli partnerzy współpracujący z Lendo Polska zaoferują Ci pożyczkę w takiej wysokości, będziesz mógł samodzielnie spłacić stare pożyczki i kredyty.

W zależności od banków czy instytucji pożyczkowych czas oczekiwania na pieniądze może być różny.

Mniejsze kwoty są zazwyczaj dostępne szybciej.

Niektórzy z naszych partnerów oferują pożyczki osobom bez wiarygodności kredytowej, ale to oni przeprowadzają indywidualną ocenę każdego przypadku Klienta i Lendo Polska nie ma na to żadnego wpływu.

Możesz spłacić pożyczkę w dowolnym terminie.

Aby uzyskać dodatkowe informacje o procesie spłaty i ewentualnych kosztach skontaktuj się bezpośrednio z pożyczkodawcą.

Możesz sam wybrać okres spłaty, od 3 miesięcy do 7 lat

 • Wybierz interesującą Cię kwotę oraz okres spłaty kredytu
 • Wypełnij kolejne pola wnioski
 • Po wysłaniu wniosku, zostaniesz poproszony o wpisanie na stronie otrzymanego kodu z sms
 • Po weryfikacji Twoich danych, nasi partnerzy złożą Tobie realną ofertę pożyczki/kredytu (pierwsze oferty są widoczne w ciągu kilku minut) maksymalnie do 24h
 • Spośród wszystkich ofert wybierz najlepszą, wedle własnych preferencji
 • Zostaniesz przekierowany na stronę pożyczkodawcy/kredytodawcy aby potwierdzić podane dane, zapoznać się z umową oraz sfinalizować wypłatę środków

Nasi partnerzy posiadają różne kryteria do przyznania pożyczki, natomiast głównymi warunkami są:

 • obywatelstwo polskie
 • ważny dowód osobisty
 • stały dochód
 • wiek od 18 do 80 lat
 • własny rachunek bankowy w banku zarejestrowanym na terenie polski
 • odpowiednia zdolność kredytowa
 • brak negatywnych wpisów w bazach BIK

Wystarczy, że wypełnisz wniosek a twój profil zostanie utworzony automatycznie. Będziesz mógł/mogła zalogować się do niego w dowolnym momencie poprzez kliknięcie przycisku "zaloguj się" na stronie głównej.