Ile kosztuje operacja nosa?

Korekcja nosa jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej i cieszy się rosnącą popularnością. Nos jest bowiem częścią twarzy, której nieodpowiedni wygląd wyjątkowo silnie oddziałuje na ludzką psychikę i może prowadzić do silnego poczucia dyskomfortu. Jakie są rodzaje zabiegów korekcji nosa? I jaki jest ich koszt?

Operacje na nos – jaki mają wymiar?

Nos jest centralną częścią twarzy i jest tym elementem, który jako pierwszy jest zauważany przez osoby postronne. Nieodpowiedni kształt nosa (jego przerost, skrzywienie, czy też zbyt duży garb) może wywoływać bardzo silny dyskomfort psychiczny, jak również obniżenie poczucia własnej wartości. Plastyczna korekcja jest w stanie drastycznie poprawić jego kształt i dopasowanie do twarzy. Oprócz tego jednak, operacja korekcji nosa może przebiec w obecności laryngologa, który operacyjnie udrożni jamę nosową. Brak odpowiedniej drożności nosa jest powszechną przypadłością, która utrudnia oddychanie i przeszkadza np. w trakcie uprawiania aktywności fizycznej. Operacja ta będzie miała wówczas także wymiar leczniczy.

Przyczyny zniekształceń nosa

Nieprawidłowy kształt nosa może wywodzić się już z okresu płodowego, ale może też ujawnić się dopiero na etapie dorastania. Zniekształcenie nosa może też nastąpić za sprawą nabytych chorób, takich jak np. sarkoidoza, czy też przewlekłe zapalenie zatok. Niekiedy jednak pewne cechy jego kształtu nie muszą mieć żadnego podłoża, a mogą wynikać z uwarunkowań genetycznych.

Oczywiście na jego wygląd mogą też wpłynąć przebyte urazy wynikające np. z wypadków, czy też uprawiania sportów kontaktowych. Stłuczenia i złamania nosa mogą wpłynąć na jego ostateczny kształt.

Korekcja nosa – rhinoplastyka

Do najpopularniejszej metody korekcji nosa zalicza się rhinoplastyka. Pozwala ona nawet na bardzo poważne przemodelowanie wyglądu nosa, szczególnie poprzez zmniejszenie jego objętości, usunięcie garbu, pomniejszenie chrząstki, czy zniwelowanie krzywizny. Chirurg plastyczny jest w stanie w dużym stopniu nadać mu nowy kształt i radykalnie zmienić jego wygląd.

Dłuższa rekonwalescencja

Należy jednak mieć świadomość, że rhinoplastyka jest poważną operacją, która wymaga dłuższej rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu występuje utrzymujące się nawet do dwóch tygodni zasinienie nosa, a cały obrzęk może zniknąć dopiero po okresie ok. jednego miesiąca. Szwy ściągane są po ok. jednym tygodniu.

Co więcej, nawet do 1 – 2 miesięcy może istnieć konieczność noszenia przez pacjenta specjalnego opatrunku gipsowego, także podczas snu. Ostateczny kształt nosa zaczyna formować się dopiero po ok. 6 miesiącach od zabiegu, a całkowity efekt widoczny jest dopiero po okresie ok. jednego roku.

Zmiana kształtu nosa bez operacji

Mniejsze korekty kształtu nosa mogą być dokonywane bez przeprowadzania rhinoplastyki. Jednym ze sposobów zmiany kształtu nosa jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, co jest metodą nieinwazyjną i pozwalającą na osiągnięcie zadowalających rezultatów. Efekty wstrzykiwania kwasu utrzymują się przez okres średnio od 6 do 18 miesięcy.

Ponadto, zmiana kształtu nosa możliwa jest również dzięki wykorzystaniu nici liftingujących. Jest to zabieg bezpieczny, nieinwazyjny i trwających do ok. jednej godziny. Jego możliwości są jednak ograniczone, a nici można wykorzystać np. do zmniejszenia objętości czubka nosa. Efekt utrzymuje się średnio przez okres ok. 2 lat.

Zróżnicowane ceny zabiegów

Ceny zabiegów związanych z korekcją nosa są zróżnicowane. Operacyjna korekcja nosa (rhinoplastyka) wiąże się z dużym wydatkiem rzędu od 5 000 do nawet 17 000 zł – w zależności od wybranej kliniki oraz zakresu dokonywanych zmian.

Znacznie tańsze są zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Przemodelowanie kształtu nosa z jego wykorzystaniem jest możliwe już za ok. 2000 zł. Zabiegi z wykorzystaniem nici liftingujących dostępne są z kolei są już w cenie nawet od kilkuset złotych.

Operacja nosa na kredyt? To możliwe!

Koszty rhinoplastyki są wysokie, stąd konieczne może być zaciągnięcie pożyczki na przeprowadzenie zabiegu. Porównywarka Lendo doskonale wesprze w znalezieniu opłacalnej oferty pożyczkowej z niską, miesięczną ratą, aby konieczność opłacania operacji nie odciągała uwagi od ewentualnie uciążliwej rekonwalescencji.

Operacja nosa – poważny zabieg

Korekcja kształtu nosa jest zabiegiem poważnym i wymagającym poważnych wyrzeczeń, jednak jej efekty potrafią być spektakularne. Oczywiście przed podjęciem decyzji o operacji należy odbyć poważną konsultacją lekarską, korzystniejszym wyborem może być też zabieg z użyciem kwasu hialuronowego lub nici liftingujących.

Często zadawane pytania & odpowiedzi

To nie Lendo Polska ustala wysokość oprocentowania tylko banki i instytucje pożyczkowe, z którymi Lendo Polska współpracuje.

Każdy bank oraz instytucja pożyczkowa rozpatruje Twój wniosek indywidualnie i zaproponuje Ci wysokość oprocentowania, opartą na analizie Twojej historii kredytowej, a także na wewnętrznych ocenach ryzyka związanego z Twoją zdolnością spłaty i ryzyka kredytowego ponoszonego przez banki i instytucje pożyczkowe.

Wysokość odsetek jest różna w zależności od banku i instytucji finansowej oraz tego, kto występuje o pożyczkę. Dlatego trzeba koniecznie sprawdzić ofertę możliwie największej liczby banków i pożyczkodawców, żeby znaleźć ofertę właśnie dla siebie.

WAŻNE: Żeby się dowiedzieć jakie oprocentowanie mogą Ci zaproponować banki i instytucje kredytowe musisz wysłać wniosek o pożyczkę.

W Lendo Polska możesz wystąpić o pożyczkę w wysokości od 1000 do 60 000 PLN.

Partnerzy współpracujący z Lendo Polska przeanalizują Twój wniosek, żeby zorientować się w Twojej sytuacji finansowej i ocenić Twoją przyszłą zdolność do spłaty pożyczki. Na tej podstawie określą, ile możesz pożyczyć i na jakich warunkach.

Zazwyczaj można obniżyć koszty pożyczki i kredytu stosując konsolidację wielu pożyczek w jedną.

Korzystając z pośrednictwa Lendo Polska możesz wystąpić z wnioskiem o pożyczkę w takiej wysokości, żeby pokryła obecne pożyczki i kredyty. Jeżeli partnerzy współpracujący z Lendo Polska zaoferują Ci pożyczkę w takiej wysokości, będziesz mógł samodzielnie spłacić stare pożyczki i kredyty.

W zależności od banków czy instytucji pożyczkowych czas oczekiwania na pieniądze może być różny.

Mniejsze kwoty są zazwyczaj dostępne szybciej.

Niektórzy z naszych partnerów oferują pożyczki osobom bez wiarygodności kredytowej, ale to oni przeprowadzają indywidualną ocenę każdego przypadku Klienta i Lendo Polska nie ma na to żadnego wpływu.

Możesz spłacić pożyczkę w dowolnym terminie.

Aby uzyskać dodatkowe informacje o procesie spłaty i ewentualnych kosztach skontaktuj się bezpośrednio z pożyczkodawcą.

Możesz sam wybrać okres spłaty, od 3 miesięcy do 7 lat

 • Wybierz interesującą Cię kwotę oraz okres spłaty kredytu
 • Wypełnij kolejne pola wnioski
 • Po wysłaniu wniosku, zostaniesz poproszony o wpisanie na stronie otrzymanego kodu z sms
 • Po weryfikacji Twoich danych, nasi partnerzy złożą Tobie realną ofertę pożyczki/kredytu (pierwsze oferty są widoczne w ciągu kilku minut) maksymalnie do 24h
 • Spośród wszystkich ofert wybierz najlepszą, wedle własnych preferencji
 • Zostaniesz przekierowany na stronę pożyczkodawcy/kredytodawcy aby potwierdzić podane dane, zapoznać się z umową oraz sfinalizować wypłatę środków

Nasi partnerzy posiadają różne kryteria do przyznania pożyczki, natomiast głównymi warunkami są:

 • obywatelstwo polskie
 • ważny dowód osobisty
 • stały dochód
 • wiek od 18 do 80 lat
 • własny rachunek bankowy w banku zarejestrowanym na terenie polski
 • odpowiednia zdolność kredytowa
 • brak negatywnych wpisów w bazach BIK

Wystarczy, że wypełnisz wniosek a twój profil zostanie utworzony automatycznie. Będziesz mógł/mogła zalogować się do niego w dowolnym momencie poprzez kliknięcie przycisku "zaloguj się" na stronie głównej.