Kredyt dla emeryta

Wysokość emerytury, wbrew reklamom i zapewnieniom polityków, nie zawsze pozwala na spędzanie tych najdłuższych wakacji w życiu pod palmami. Dlatego też nawet jeśli bieżące potrzeby osób na emeryturze w zakresie pokrywania kosztów leków, rachunków oraz bieżących opłat są zaspokajane bez większych problemów, zdarza się, że starsze osoby potrzebują dodatkowego finansowania w razie nagłych sytuacji życiowych, np. niespodziewana awaria lodówki czy wesele w rodzinie. Na jakich warunkach można otrzymać kredyt dla emeryta w bankach i instytucjach finansowych? Przeczytajcie.

Kredyty i pożyczki gotówkowe dla osób 65+

W poszukiwaniu najlepszych ofert kredytu dla osób na emeryturze można wybierać spośród wielu dostępnych propozycji na rynku. Rozeznanie się we wszystkich ofertach na rynku wymaga pewnej wiedzy i czasu, ale można ułatwić sobie to zadanie, korzystając z oferty Lendo Polska. U nas można łatwo i szybko ubiegać się o pożyczkę, w ciągu jednego dnia zgromadzimy konkretne, oparte na aktualnej sytuacji finansowej oferty kredytowe, które można łatwo porównać i wybrać najkorzystniejszą dla siebie. Przypominamy, by sprawdzić nie tylko wysokość oprocentowania, ale też pozostałe koszty, np. opłatę przygotowawczą czy prowizję. Najlepszym sposobem porównania ofert jest sprawdzenie całkowitego kosztu, czyli tzw. wskaźnika RRSO. Im ta liczba jest większa, tym oferta droższa.

Zdolność kredytowa emerytów

Według raportu BIG Info Monitor nawet 20% emerytów kupuje na raty sprzęt potrzebny dla rodziny, 7% bierze pożyczkę na kupno prezentów, a 3% bierze niewysokie pożyczki gotówkowe do 5 tys., by pomóc rodzinie. Tak dla banków, jak i instytucji finansowych emeryci są dobrymi klientami, ponieważ mają stabilne źródło dochodów, a ponadto bardzo sumiennie regulują swoje długi. Jednymi z najważniejszych kryteriów wpływających na zdolność kredytową osób na emeryturze są:

 • wysokość dochodów i stosunek tych dochodów do rat kredytów/pożyczek (DTI),
 • wiek,
 • dotychczasowa historia regulowania zobowiązań.

Ostateczna oferta pożyczki będzie uzależniona od polityki kredytowej banku lub firmy pożyczkowej, ponieważ każda instytucja finansowa ma swoje wewnętrzne regulacje, np. odnośnie minimalnego dochodu.

 

Wpływ wieku na otrzymanie kredytu na emeryturze

Osoby tuż po osiągnięciu wieku emerytalnego zwykle nie mają problemu z otrzymaniem pożyczki nawet na 10 lat, ale im bardziej wiek się zwiększa, tym mniej chętnie banki i firmy pożyczkowe udzielają emerytom kredytów na 5 lat i dłużej. Większość naszych partnerów udziela kredytu osobom do maksymalnie 80 roku życia, co oznacza, że 79-latek otrzyma pożyczkę co najwyżej na rok. Oczywiście nie jest to regułą, dopiero po otrzymaniu konkretnej propozycji kredytowej zyskamy 100% pewności odnośnie warunków kredytowania.

Również osoby, które chciałyby skonsolidować swoje dotychczasowe kredyty, powinny o tym pomyśleć jak najszybciej, ponieważ obniżenie wysokości miesięcznych rat wiąże się z wydłużeniem okresu spłaty. Dlatego też osoba w wieku +75 może naturalnie połączyć swoje dotychczasowe raty w jedną niższą, ale wysokość nowej raty będzie obliczona dla kredytu na ok. 5 lat, natomiast gdyby zdecydował się na taki wybór 5 lat wcześniej, jego rata byłaby o wiele niższa, gdyż obliczona nawet na 10 lat spłacania.

Wpływ wysokości emerytury na szanse otrzymania kredytu

Przy wnioskowaniu o kredyt gotówkowy dla emeryta wymienione czynniki wpływające na zdolność kredytową, czyli wysokość dochodów, wiek i historia kredytowa mają bardzo podobne znaczenie. Niska emerytura najczęściej nie jest przeszkodą w udzieleniu kredytu, gdyż osoby 65+ zwykle nie mają już obciążeń z tytułu kredytu hipotecznego, a znaczny procent z nich mieszka we własnym, nie wynajmowanym mieszkaniu. Natomiast w wypadku, kiedy wysokość wydatków jest równa dochodom, innymi słowy, kiedy w domowym budżecie brakuje wolnych środków, ponieważ wydajemy tyle, ile otrzymaliśmy emerytury, bank lub firma pożyczkowa mogą postawić warunek udzielenia kredytu pod warunkiem dopisania dodatkowego kredytobiorcy, np. małżonka bądź pełnoletniego dziecka, uzyskującego dochody. Komisja Nadzoru finansowego ustala określone parametry wskaźnika DTI, czyli różnicy kwoty wydatków do dochodów, natomiast w zależności od tego, czy ubiegamy się o pożyczkę w bankach czy firmach pożyczkowych, podejście do tego warunku jest mniej lub bardziej rygorystycznie przestrzegane.

Jak otrzymać kredyt na emeryturze?

Wiele instytucji finansowych ma uproszczone zasady ubiegania się o kredyt lub pożyczkę gotówkową na emeryturze. Na naszej stronie wystarczy wypełnić wniosek online, nie trzeba nawet specjalnie zaznaczać, że chodzi o kredyt dla emeryta i jako źródło dochodów wskazać emeryturę, ewentualnie można dodać również dodatkowe dochody, np. otrzymywane z tytułu uzyskiwania dodatkowych dochodów na emeryturze, np. opieki nad dziećmi. Banki i firmy pożyczkowe weryfikując dane, zwykle nie wymagają dodatkowych dokumentów, najczęściej wystarczy uzupełnić podstawowe dane z dowodu oraz przedstawić decyzję o przyznaniu emerytury czy okazać ostatni odcinek. Jeśli sprawdzamy ofertę w swoim banku, może się okazać, że wystarczy tylko wyciąg z konta.

Otrzymanie kredytu przez osoby na emeryturze jest naprawdę bardzo proste. Wystarczy wypełnić wniosek o dowolną pożyczkę, a następnie uzupełnić dane. W razie jakichkolwiek problemów zawsze można skontaktować się z naszym dziełem Obsługi Klienta.

Kontakt

Telefon
22 4444 777

E-mail
info@lendopolska.pl

Często zadawane pytania & odpowiedzi

To nie Lendo Polska ustala wysokość oprocentowania tylko banki i instytucje pożyczkowe, z którymi Lendo Polska współpracuje.

Każdy bank oraz instytucja pożyczkowa rozpatruje Twój wniosek indywidualnie i zaproponuje Ci wysokość oprocentowania, opartą na analizie Twojej historii kredytowej, a także na wewnętrznych ocenach ryzyka związanego z Twoją zdolnością spłaty i ryzyka kredytowego ponoszonego przez banki i instytucje pożyczkowe.

Wysokość odsetek jest różna w zależności od banku i instytucji finansowej oraz tego, kto występuje o pożyczkę. Dlatego trzeba koniecznie sprawdzić ofertę możliwie największej liczby banków i pożyczkodawców, żeby znaleźć ofertę właśnie dla siebie.

WAŻNE: Żeby się dowiedzieć jakie oprocentowanie mogą Ci zaproponować banki i instytucje kredytowe musisz wysłać wniosek o pożyczkę.

W Lendo Polska możesz wystąpić o pożyczkę w wysokości od 1000 do 60 000 PLN.

Partnerzy współpracujący z Lendo Polska przeanalizują Twój wniosek, żeby zorientować się w Twojej sytuacji finansowej i ocenić Twoją przyszłą zdolność do spłaty pożyczki. Na tej podstawie określą, ile możesz pożyczyć i na jakich warunkach.

Zazwyczaj można obniżyć koszty pożyczki i kredytu stosując konsolidację wielu pożyczek w jedną.

Korzystając z pośrednictwa Lendo Polska możesz wystąpić z wnioskiem o pożyczkę w takiej wysokości, żeby pokryła obecne pożyczki i kredyty. Jeżeli partnerzy współpracujący z Lendo Polska zaoferują Ci pożyczkę w takiej wysokości, będziesz mógł samodzielnie spłacić stare pożyczki i kredyty.

W zależności od banków czy instytucji pożyczkowych czas oczekiwania na pieniądze może być różny.

Mniejsze kwoty są zazwyczaj dostępne szybciej.

Niektórzy z naszych partnerów oferują pożyczki osobom bez wiarygodności kredytowej, ale to oni przeprowadzają indywidualną ocenę każdego przypadku Klienta i Lendo Polska nie ma na to żadnego wpływu.

Możesz spłacić pożyczkę w dowolnym terminie.

Aby uzyskać dodatkowe informacje o procesie spłaty i ewentualnych kosztach skontaktuj się bezpośrednio z pożyczkodawcą.

Możesz sam wybrać okres spłaty, od 3 miesięcy do 7 lat

 • Wybierz interesującą Cię kwotę oraz okres spłaty kredytu
 • Wypełnij kolejne pola wnioski
 • Po wysłaniu wniosku, zostaniesz poproszony o wpisanie na stronie otrzymanego kodu z sms
 • Po weryfikacji Twoich danych, nasi partnerzy złożą Tobie realną ofertę pożyczki/kredytu (pierwsze oferty są widoczne w ciągu kilku minut) maksymalnie do 24h
 • Spośród wszystkich ofert wybierz najlepszą, wedle własnych preferencji
 • Zostaniesz przekierowany na stronę pożyczkodawcy/kredytodawcy aby potwierdzić podane dane, zapoznać się z umową oraz sfinalizować wypłatę środków

Nasi partnerzy posiadają różne kryteria do przyznania pożyczki, natomiast głównymi warunkami są:

 • obywatelstwo polskie
 • ważny dowód osobisty
 • stały dochód
 • wiek od 18 do 80 lat
 • własny rachunek bankowy w banku zarejestrowanym na terenie polski
 • odpowiednia zdolność kredytowa
 • brak negatywnych wpisów w bazach BIK

Wystarczy, że wypełnisz wniosek a twój profil zostanie utworzony automatycznie. Będziesz mógł/mogła zalogować się do niego w dowolnym momencie poprzez kliknięcie przycisku "zaloguj się" na stronie głównej.