Jak bezpiecznie i łatwo wziąć pożyczkę

 • Przed pożyczeniem pieniędzy, dobrze się zastanów, na co je przeznaczysz
 • Instytucje finansowe mają różne oferty - przeanalizuj je dokładnie
 • Sprawdź ofertę przynajmniej kilku instytucji
 • Porównaj otrzymane oferty, zanim podejmiesz decyzję

Jeśli potrzebujesz pożyczki, aby zrealizować swoje plany, możesz to zrobić prosto i wygodnie z lendopolska.pl. Zanim jednak zdecydujesz się pożyczyć za naszym pośrednictwem pieniądze od instytucji finansowej, przeczytaj kilka podstawowych rad.

1. Przed pożyczeniem pieniędzy dobrze się zastanów, na co je przeznaczysz

Otrzymanie pieniędzy od banków czy firm pożyczkowych jest dziś szybkie, proste i łatwo dostępne. Pamiętaj, że decyzja o pożyczeniu pieniędzy, którą podejmiesz w kilka godzin, może się wiązać z kilkuletnim obowiązkiem spłaty. Dlatego przed podjęciem takiej decyzji zastanów się czy naprawdę musisz pożyczać pieniądze, czy Twoja sytuacja finansowa pozwala na to, aby przez kilka czy kilkanaście miesięcy zwracać pożyczkę instytucji finansowej. Zanim weźmiesz kredyt na remont swojego mieszkania lub pożyczkę na wymarzony samochód, przeanalizuj swój domowy budżet. Przelicz dokładnie swoje wydatki i sprawdź, czy będziesz w stanie co miesiąc przeznaczyć z niego kwotę na spłatę raty pożyczki.

2. Instytucje finansowe mają różne oferty - przeanalizuj je dokładnie

Jeśli potrzebujesz pieniędzy i wiesz z czym wiąże się decyzja o pożyczeniu pieniędzy – możemy przejść do kolejnego etapu. Wypełnij wniosek byśmy mogli zapytać partnerów o oferty. Dokładnie zapoznaj się z każdą ofertą jaką otrzymasz. Musisz wiedzieć, że banki i inni pożyczkodawcy posiadają zróżnicowaną gamę kredytów i pożyczek. Mogą się one różnić wysokością raty, oprocentowaniem, wysokością prowizji, a także czasem, w jakim trzeba pożyczkę zwrócić. Oferta kredytowa, jaką możesz otrzymać w serwisie Lendopolska.pl zawiera wszystkie te informacje. Zanim dokonasz wyboru zastanów się jakiego rodzaju kredytu potrzebujesz i która z ofert jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

3. Sprawdź ofertę kredytu przynajmniej kilku instytucji

Jeszcze niedawno, aby to zrobić, trzeba było w każdej z instytucji złożyć osobny wniosek. Często wzięcie pożyczki wiązało się z koniecznością odwiedzenia kilku oddziałów i dostarczenia kilku kompletów tych samych dokumentów do każdego banku czy instytucji pożyczkowej. Teraz dzięki Lendo Polska możesz to zrobić szybko i sprawnie w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu. Wypełnisz jeden wniosek, a my sprawdzimy dla Ciebie dostępne oferty. Jeśli twoja zdolność kredytowa na to pozwala, możesz otrzymać oferty od kilku podmiotów współpracujących z nami bez konieczności chodzenia do oddziałów. Dzięki Lendo Polska możesz zaoszczędzić swój czas i w wygodny sposób wybrać najlepszą dla siebie ofertę kredytu lub pożyczki gotówkowej.

4. Porównaj otrzymane oferty, zanim podejmiesz decyzję

Dziś istnieje mnóstwo możliwości porównywania cen online. Zanim podejmiesz ostateczny wybór, możesz porównać ceny noclegu w hotelu, biletów lotniczych, czy towarów kupowanych przez Internet. W podobny sposób możesz też porównać oprocentowanie czy koszty pożyczek. Oferta, którą dostaniesz na Lendopolska.pl, będzie zawierała proponowaną kwotę, miesięczną ratę i okres spłaty pożyczki, RRSO i całkowity koszt kredytu. Aby świadomie podjąć decyzję o wzięciu pożyczki czy kredytu, dobrze jest porównać warunki oferowanego kredytu, przed zaciągnięciem pożyczki.

W Lendopolska.pl możesz po złożeniu wniosku otrzymać realne propozycje pożyczek, od naszych partnerów m.in. BNP Paribas, Nest Bank, AASA, Euroloan, Fellow Finance i Provident.

Często zadawane pytania & odpowiedzi

To nie Lendo Polska ustala wysokość oprocentowania tylko banki i instytucje pożyczkowe, z którymi Lendo Polska współpracuje.

Każdy bank oraz instytucja pożyczkowa rozpatruje Twój wniosek indywidualnie i zaproponuje Ci wysokość oprocentowania, opartą na analizie Twojej historii kredytowej, a także na wewnętrznych ocenach ryzyka związanego z Twoją zdolnością spłaty i ryzyka kredytowego ponoszonego przez banki i instytucje pożyczkowe.

Wysokość odsetek jest różna w zależności od banku i instytucji finansowej oraz tego, kto występuje o pożyczkę. Dlatego trzeba koniecznie sprawdzić ofertę możliwie największej liczby banków i pożyczkodawców, żeby znaleźć ofertę właśnie dla siebie.

WAŻNE: Żeby się dowiedzieć jakie oprocentowanie mogą Ci zaproponować banki i instytucje kredytowe musisz wysłać wniosek o pożyczkę.

W Lendo Polska możesz wystąpić o pożyczkę w wysokości od 1000 do 60 000 PLN.

Partnerzy współpracujący z Lendo Polska przeanalizują Twój wniosek, żeby zorientować się w Twojej sytuacji finansowej i ocenić Twoją przyszłą zdolność do spłaty pożyczki. Na tej podstawie określą, ile możesz pożyczyć i na jakich warunkach.

Zazwyczaj można obniżyć koszty pożyczki i kredytu stosując konsolidację wielu pożyczek w jedną.

Korzystając z pośrednictwa Lendo Polska możesz wystąpić z wnioskiem o pożyczkę w takiej wysokości, żeby pokryła obecne pożyczki i kredyty. Jeżeli partnerzy współpracujący z Lendo Polska zaoferują Ci pożyczkę w takiej wysokości, będziesz mógł samodzielnie spłacić stare pożyczki i kredyty.

W zależności od banków czy instytucji pożyczkowych czas oczekiwania na pieniądze może być różny.

Mniejsze kwoty są zazwyczaj dostępne szybciej.

Niektórzy z naszych partnerów oferują pożyczki osobom bez wiarygodności kredytowej, ale to oni przeprowadzają indywidualną ocenę każdego przypadku Klienta i Lendo Polska nie ma na to żadnego wpływu.

Możesz spłacić pożyczkę w dowolnym terminie.

Aby uzyskać dodatkowe informacje o procesie spłaty i ewentualnych kosztach skontaktuj się bezpośrednio z pożyczkodawcą.

Możesz sam wybrać okres spłaty, od 3 miesięcy do 7 lat

 • Wybierz interesującą Cię kwotę oraz okres spłaty kredytu
 • Wypełnij kolejne pola wnioski
 • Po wysłaniu wniosku, zostaniesz poproszony o wpisanie na stronie otrzymanego kodu z sms
 • Po weryfikacji Twoich danych, nasi partnerzy złożą Tobie realną ofertę pożyczki/kredytu (pierwsze oferty są widoczne w ciągu kilku minut) maksymalnie do 24h
 • Spośród wszystkich ofert wybierz najlepszą, wedle własnych preferencji
 • Zostaniesz przekierowany na stronę pożyczkodawcy/kredytodawcy aby potwierdzić podane dane, zapoznać się z umową oraz sfinalizować wypłatę środków

Nasi partnerzy posiadają różne kryteria do przyznania pożyczki, natomiast głównymi warunkami są:

 • obywatelstwo polskie
 • ważny dowód osobisty
 • stały dochód
 • wiek od 18 do 80 lat
 • własny rachunek bankowy w banku zarejestrowanym na terenie polski
 • odpowiednia zdolność kredytowa
 • brak negatywnych wpisów w bazach BIK

Wystarczy, że wypełnisz wniosek a twój profil zostanie utworzony automatycznie. Będziesz mógł/mogła zalogować się do niego w dowolnym momencie poprzez kliknięcie przycisku "zaloguj się" na stronie głównej.