Kredyt gotówkowy czy pożyczka - jak sfinansować podróż do Azji?

Świat stoi otworem przed każdym, kto pragnie po nim podróżować. Obecnie, nawet egzotyczne kraje jak Tajlandia, Wietnam, Japonia czy Malediwy, może odwiedzić większość osób, także mniej majętnych. W sfinansowaniu podróży pomoże im kredyt gotówkowy lub pożyczka na wakacje. Jeśli i Ty zamierzasz skorzystać z tych produktów zanalizuj, który z nich jest korzystniejszy.

Rozróżnienie pojęć

W języku potocznym, pojęcia kredytu gotówkowego i pożyczki, stosowane są zamiennie. W rzeczywistości są to dwa różne produkty, których wspólnym mianownikiem jest pożyczenie pieniędzy z możliwością wydania ich na dowolny cel. Jednakże, pożyczka gotówkowa regulowana jest przepisami Kodeksu Cywilnego a kredyt gotówkowy – ustawą Prawo Bankowe. W praktyce oznacza to, że kredyty gotówkowe udzielane są tylko przez banki na podstawie odpłatnej umowy.

Pożyczka gotówkowa może być natomiast udzielona przez instytucje pozabankowe a jej umowa nie musi podlegać opłatom. To ważne informacja dla osób planujących podróż do Azji, która należy przecież do jednych z droższych.

Szybka Pożyczka na wakacje

Podjęcie decyzji o podróży do Azji, może zostać przyspieszone nagłym pojawieniem się promocyjnej oferty wyjazdu. Biorąc pod uwagę, że najtańsze z nich zaczynają się od 4 tyś. zł., należy działać, zanim oferta zniknie!

Jeśli w tym momencie nie jesteś na nią finansowo gotowy, szybka gotówka na wakacje w postaci pożyczki będzie dobrym wyborem, bowiem pieniądze otrzymasz niemalże od ręki. Instytucje pozabankowe nie weryfikują zazwyczaj zdolności kredytowej klienta a do udzielenia zobowiązania wymagają tylko dowodu osobistego. Musisz jednak wiedzieć, że pożyczka na wakacje jest oprocentowana wyżej niż kredyt. Oznacza to, że oprócz wykupionych wakacji i opłat z nimi związanych (ubezpieczenie, wiza, transport, opłata lotniskowa), wygeneruje ona dodatkowy koszt.

Kredyt na podróż jest tańszy

Banki natomiast sprawdzają, jaka jest zdolność kredytowa konsumenta, co wydłuża czas rozpatrywania wniosku. Kredyty gotówkowe przyznawane są bowiem pod warunkiem pozytywnej oceny wiarygodności finansowej, potwierdzonej dochodami i dobrą historią w BIK.

Jeśli jednak wyjazd do Azji planujesz z dużym wyprzedzeniem, sięgnij po kredyt na podróż.

Dlaczego?

Otóż możesz go spłacać w wieloletnich ratach o niższym oprocentowaniu niż pożyczka gotówkowa. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze, które możesz przeznaczyć na inne wydatki związane z podróżą: wycieczki fakultatywne, nurkowanie w morzu/oceanie, obowiązkowe szczepienia, zakup niezbędnych repelentów i kosmetyków ochronnych!

Kredyt gotówkowy jak pożyczka

Ci, którzy uważają banki za bezpieczniejsze instytucje, mogą zadać sobie pytanie: czy możliwe jest niedrogie pożyczenie niewielkiej kwoty pieniędzy na krótki okres czasu? Wszak Ci, którzy odkładali wcześniej pieniądze na podróż, korzystając z konta oszczędnościowego lub lokaty bankowej, mogą chcieć dofinansować jedynie część wyjazdu do Azji lub zdobyć środki do wydania „na miejscu”.

Szybka gotówka na wakacje online

Tempo uzyskania pieniędzy jest istotne także wtedy, gdy samodzielnie planujesz podróż i widzisz, że pojawiła się oferta na tanie bilety lotnicze. Bez promocji ich ceny zaczynają się czasem od 3000 zł. ! Jeśli więc nie chcesz zaprzepaścić okazji, najszybciej pomoże Ci pożyczka przez Internet na kwotę do kilku tysięcy złotych. Aby ją dostać, wystarczy dowód, internet, przelew weryfikacyjny i chwila czasu. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzą i banki, oferujące kredyt gotówkowy online. Wystarczy wysłać wniosek i poczekać na natychmiastową, wstępną decyzję kredytową. Jeśli jest ona pozytywna, odeślij zeskanowane, podpisane dokumenty i wykonaj przelew weryfikacyjny. To także dobra, bo bardzo tania i szybka gotówka na wakacje.

Oszacuj koszt podróży

Podróż do krajów Azji to spore wydatki. Pamiętaj, że na ich kwotę złoży się koszt wykupionej wycieczki lub samodzielny transport (nie tylko lotniczy), noclegi, wyżywienie, opłaty dodatkowe, zakup niezbędnych ubrań i kosmetyków a także wyrobienie wizy oraz ewentualnie paszportu. Do puli tej dołącz także koszt zaciągnięcia zobowiązania, który zwiększy Twoje wydatki!

Kredyt gotówkowy – kalkulator policzy ile zapłacisz

W przypadku instytucji pozabankowych, pierwsza pożyczka jest często darmowa (warto z niej skorzystać) a koszty kolejnych ustala wierzyciel. Jeśli jednak sięgasz po kredyt, to zanim udasz się do banku, samodzielnie oblicz ratę kredytu! Pomoże Ci w tym kalkulator kredytowy, który wylicza miesięczny koszt zobowiązania.

Dzięki niemu dowiesz się, ile – łącznie z kredytem, wydasz na podróż.

Wystarczy, że w kalkulator kredytu gotówkowego wprowadzisz 3 parametry: wnioskowaną kwotę, okres spłaty i wartość oprocentowania (czasem prowizję). Następnie, porównując tą samą kwotę, przy tym samym okresie kredytowania i o różnej wartości oprocentowania ustalisz, który bank zaoferuje Ci korzystny kredyt gotówkowy.

Sprawdź zdolność kredytową

Zanim jednak udasz się do banku, wcześniej samodzielnie oceń swoją zdolność kredytową, aby dowiedzieć się, czy w danej instytucji masz szansę na przyznanie „wakacyjnego” zobowiązania. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych wizyt i zaoszczędzisz czas.

W analizie tej pomoże Ci kalkulator zdolności kredytowej, działający podobnie jak kalkulator kredytu gotówkowego. W oknie internetowej aplikacji, oprócz kwoty kredytu i czasu jego spłaty, podaj swoje dochody, liczbę osób na utrzymaniu oraz miesięczne opłaty. Następnie, kalkulator zdolności kredytowej wskaże Ci bank, który pozytywnie ocenia Twoją zdolność kredytową. Udaj się do niego, jeśli chcesz bezproblemowo spłacić swoje zobowiązanie i w pełni spokoju udać się w podróż do Azji!

Często zadawane pytania & odpowiedzi

To nie Lendo Polska ustala wysokość oprocentowania tylko banki i instytucje pożyczkowe, z którymi Lendo Polska współpracuje.

Każdy bank oraz instytucja pożyczkowa rozpatruje Twój wniosek indywidualnie i zaproponuje Ci wysokość oprocentowania, opartą na analizie Twojej historii kredytowej, a także na wewnętrznych ocenach ryzyka związanego z Twoją zdolnością spłaty i ryzyka kredytowego ponoszonego przez banki i instytucje pożyczkowe.

Wysokość odsetek jest różna w zależności od banku i instytucji finansowej oraz tego, kto występuje o pożyczkę. Dlatego trzeba koniecznie sprawdzić ofertę możliwie największej liczby banków i pożyczkodawców, żeby znaleźć ofertę właśnie dla siebie.

WAŻNE: Żeby się dowiedzieć jakie oprocentowanie mogą Ci zaproponować banki i instytucje kredytowe musisz wysłać wniosek o pożyczkę.

W Lendo Polska możesz wystąpić o pożyczkę w wysokości od 1000 do 60 000 PLN.

Partnerzy współpracujący z Lendo Polska przeanalizują Twój wniosek, żeby zorientować się w Twojej sytuacji finansowej i ocenić Twoją przyszłą zdolność do spłaty pożyczki. Na tej podstawie określą, ile możesz pożyczyć i na jakich warunkach.

Zazwyczaj można obniżyć koszty pożyczki i kredytu stosując konsolidację wielu pożyczek w jedną.

Korzystając z pośrednictwa Lendo Polska możesz wystąpić z wnioskiem o pożyczkę w takiej wysokości, żeby pokryła obecne pożyczki i kredyty. Jeżeli partnerzy współpracujący z Lendo Polska zaoferują Ci pożyczkę w takiej wysokości, będziesz mógł samodzielnie spłacić stare pożyczki i kredyty.

W zależności od banków czy instytucji pożyczkowych czas oczekiwania na pieniądze może być różny.

Mniejsze kwoty są zazwyczaj dostępne szybciej.

Niektórzy z naszych partnerów oferują pożyczki osobom bez wiarygodności kredytowej, ale to oni przeprowadzają indywidualną ocenę każdego przypadku Klienta i Lendo Polska nie ma na to żadnego wpływu.

Możesz spłacić pożyczkę w dowolnym terminie.

Aby uzyskać dodatkowe informacje o procesie spłaty i ewentualnych kosztach skontaktuj się bezpośrednio z pożyczkodawcą.

Możesz sam wybrać okres spłaty, od 3 miesięcy do 7 lat

 • Wybierz interesującą Cię kwotę oraz okres spłaty kredytu
 • Wypełnij kolejne pola wnioski
 • Po wysłaniu wniosku, zostaniesz poproszony o wpisanie na stronie otrzymanego kodu z sms
 • Po weryfikacji Twoich danych, nasi partnerzy złożą Tobie realną ofertę pożyczki/kredytu (pierwsze oferty są widoczne w ciągu kilku minut) maksymalnie do 24h
 • Spośród wszystkich ofert wybierz najlepszą, wedle własnych preferencji
 • Zostaniesz przekierowany na stronę pożyczkodawcy/kredytodawcy aby potwierdzić podane dane, zapoznać się z umową oraz sfinalizować wypłatę środków

Nasi partnerzy posiadają różne kryteria do przyznania pożyczki, natomiast głównymi warunkami są:

 • obywatelstwo polskie
 • ważny dowód osobisty
 • stały dochód
 • wiek od 18 do 80 lat
 • własny rachunek bankowy w banku zarejestrowanym na terenie polski
 • odpowiednia zdolność kredytowa
 • brak negatywnych wpisów w bazach BIK

Wystarczy, że wypełnisz wniosek a twój profil zostanie utworzony automatycznie. Będziesz mógł/mogła zalogować się do niego w dowolnym momencie poprzez kliknięcie przycisku "zaloguj się" na stronie głównej.