Ile kosztuje usunięcie blizn?

Powstające na ciele blizny są wprawdzie naturalnym efektem gojenia się ran, niemniej jednak niejednokrotnie budzą bardzo duży dyskomfort psychiczny u osób, na ciele których powstają – szczególnie, gdy wystąpią na twarzy. Istnieje kilka metod usuwania blizn, zróżnicowanych też ze względu na koszty ich usuwania.

Różne rodzaje blizn, różne sposoby usuwania

Obrany sposób usuwania blizn powinien być uwarunkowany rodzajem blizn, ich głębokością oraz głębokością. Inną metodą będą usuwane blizny powstałe w wyniku poparzeń skórnych, inaczej usuwane są bliznowce, a jeszcze inaczej zwalczane są blizny potrądzikowe czy pooperacyjne. Od powyższych czynników zależna będzie też cena poszczególnych zabiegów.

Dużą popularność zdobywa usuwanie blizn z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Jest to metoda uchodząca za bezpieczną dla pacjenta i dająca trwałe efekty. Usuwanie blizn możliwe jest także poprzez zabieg chirurgiczny oraz przy pomocy zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Usuwanie blizn za pomocą lasera frakcyjnego

Wykorzystanie lasera frakcyjnego jest metodą niemal nieinwazyjną i bezpieczną dla pacjenta. Zabieg ten może być przeprowadzony dla osób w każdym wieku, bez względu na płeć. Nie istnieje też wiele szczególnych przeciwwskazań, które wyłączałyby tę metodę usuwania blizn. Rekonwalescencja po zabiegu trwa krótko, a okres gojenia się skóry wynosi do ok. jednego tygodnia.

Laser frakcyjny jednocześnie wygładza skórkę i poprawia jej wygląd. Całkowity koszt usuwania blizn niniejszą metodą uzależniony jest przede wszystkim od rozległości usuwanej blizny oraz od ilości koniecznych do przeprowadzenia zabiegów (na ogół wykonuje się ich maksymalnie 6). Koszt pojedynczego zabiegu mieści się w przedziale od 200 do ok. 1500 zł – zależnie od wielkości blizny.

Usuwanie blizn metodą operacyjną

Chirurgiczne usuwanie blizn zalecane jest przede wszystkim do usuwania bliznowców, tj. grubych, wypukłych blizn. Zabieg polega na wycięciu blizny i odpowiednim zszyciu skóry. Możliwe jest także leczenie wzbogacone o przeszczep skóry pobranej z ciała pacjenta, co pozwala na osiągnięcie jeszcze lepszego efektu.

Zabieg ten nie wymaga hospitalizacji, wiąże się jednak z dłuższą rekonwalescencją, koniecznością stosowania właściwych maści oraz z obowiązkiem noszenia odpowiedniego ubrania uciskowego. Ceny zabiegów, w zależności od wielkości blizny, zaczynają się od ok. 3000 do kilkunastu tysięcy złotych.

Usuwanie blizn – zabiegi medycyny estetycznej

Do usuwania blizn stosowane są również zabiegi medycyny estetycznej. Do pewnego stopnia skuteczne może okazać się ostrzykiwanie zniekształceń skóry kwasem hialuronowym. Cena tego zabiegu oscyluje w granicach kilkuset złotych i może dać bardzo zadowalające efekty. Na blizny typu zanikowego poleca się także wstrzykiwanie kolagenu. Cena zabiegu mieści się w granicach tysiąca złotych.

Zyskuje również popularność zabieg karboksyterapii, polegający na wstrzykiwaniu kontrolowanych ilości dwutlenku węgla w bliznę. Cena zabiegu wynosi nawet ok. 300 zł. W podobnej cenie możliwe jest wykonanie peelingu medycznego. Należy jednak mieć świadomość, że zabiegi medycyny estetycznej nie mają aż takiej skuteczności jak zabieg laserem lub chirurgiczne usuwanie blizn.

Kredyt na usuwanie blizn? Dlaczego nie!

Usuwanie blizn laserem frakcyjnym lub metodą chirurgiczną jest stosunkowo drogie, a pacjent nie zawsze będzie dysponował odpowiednią ilością gotówki. Szczególnie może mieć to miejsce bezpośrednio po pilnej operacji, czy też po przebytym wypadku.

W takiej sytuacji możliwe jest pozyskanie kredytu konsumenckiego, pozwalającemu na poddanie się zabiegowi. Dzięki Lendo Polska możliwe jest odnalezienie najbardziej korzystnego kredytu, rozłożonego na optymalną ilość rat i w bardzo korzystnych warunkach spłaty.

Usuwanie blizn – wiele metod, różne ceny

Ceny usuwania blizn zależne są od ich rodzaju, wielkości, ale też od zastosowanej metody leczenia. Koszty zabiegów z zakresu medycyny estetycznej zaczynają się od kilkuset złotych. Koszt jednego zabiegu laserowego usuwania blizn to średnio ok. 800 – 1000 zł. Cena ich operacyjnego usuwania rozpoczyna się od ok. 3000 złotych.

Często zadawane pytania & odpowiedzi

To nie Lendo Polska ustala wysokość oprocentowania tylko banki i instytucje pożyczkowe, z którymi Lendo Polska współpracuje.

Każdy bank oraz instytucja pożyczkowa rozpatruje Twój wniosek indywidualnie i zaproponuje Ci wysokość oprocentowania, opartą na analizie Twojej historii kredytowej, a także na wewnętrznych ocenach ryzyka związanego z Twoją zdolnością spłaty i ryzyka kredytowego ponoszonego przez banki i instytucje pożyczkowe.

Wysokość odsetek jest różna w zależności od banku i instytucji finansowej oraz tego, kto występuje o pożyczkę. Dlatego trzeba koniecznie sprawdzić ofertę możliwie największej liczby banków i pożyczkodawców, żeby znaleźć ofertę właśnie dla siebie.

WAŻNE: Żeby się dowiedzieć jakie oprocentowanie mogą Ci zaproponować banki i instytucje kredytowe musisz wysłać wniosek o pożyczkę.

W Lendo Polska możesz wystąpić o pożyczkę w wysokości od 1000 do 60 000 PLN.

Partnerzy współpracujący z Lendo Polska przeanalizują Twój wniosek, żeby zorientować się w Twojej sytuacji finansowej i ocenić Twoją przyszłą zdolność do spłaty pożyczki. Na tej podstawie określą, ile możesz pożyczyć i na jakich warunkach.

Zazwyczaj można obniżyć koszty pożyczki i kredytu stosując konsolidację wielu pożyczek w jedną.

Korzystając z pośrednictwa Lendo Polska możesz wystąpić z wnioskiem o pożyczkę w takiej wysokości, żeby pokryła obecne pożyczki i kredyty. Jeżeli partnerzy współpracujący z Lendo Polska zaoferują Ci pożyczkę w takiej wysokości, będziesz mógł samodzielnie spłacić stare pożyczki i kredyty.

W zależności od banków czy instytucji pożyczkowych czas oczekiwania na pieniądze może być różny.

Mniejsze kwoty są zazwyczaj dostępne szybciej.

Niektórzy z naszych partnerów oferują pożyczki osobom bez wiarygodności kredytowej, ale to oni przeprowadzają indywidualną ocenę każdego przypadku Klienta i Lendo Polska nie ma na to żadnego wpływu.

Możesz spłacić pożyczkę w dowolnym terminie.

Aby uzyskać dodatkowe informacje o procesie spłaty i ewentualnych kosztach skontaktuj się bezpośrednio z pożyczkodawcą.

Możesz sam wybrać okres spłaty, od 3 miesięcy do 7 lat

 • Wybierz interesującą Cię kwotę oraz okres spłaty kredytu
 • Wypełnij kolejne pola wnioski
 • Po wysłaniu wniosku, zostaniesz poproszony o wpisanie na stronie otrzymanego kodu z sms
 • Po weryfikacji Twoich danych, nasi partnerzy złożą Tobie realną ofertę pożyczki/kredytu (pierwsze oferty są widoczne w ciągu kilku minut) maksymalnie do 24h
 • Spośród wszystkich ofert wybierz najlepszą, wedle własnych preferencji
 • Zostaniesz przekierowany na stronę pożyczkodawcy/kredytodawcy aby potwierdzić podane dane, zapoznać się z umową oraz sfinalizować wypłatę środków

Nasi partnerzy posiadają różne kryteria do przyznania pożyczki, natomiast głównymi warunkami są:

 • obywatelstwo polskie
 • ważny dowód osobisty
 • stały dochód
 • wiek od 18 do 80 lat
 • własny rachunek bankowy w banku zarejestrowanym na terenie polski
 • odpowiednia zdolność kredytowa
 • brak negatywnych wpisów w bazach BIK

Wystarczy, że wypełnisz wniosek a twój profil zostanie utworzony automatycznie. Będziesz mógł/mogła zalogować się do niego w dowolnym momencie poprzez kliknięcie przycisku "zaloguj się" na stronie głównej.