Ile kosztuje urządzenie ogrodu?

Trudno wyobrazić sobie dom pozbawiony ogrodu. Ogród jest duszą każdej posesji, miejscem relaksu i wypoczynku. Oczywiście prosty ogród można zaprojektować samodzielnie, samemu można też wykonać część związanych z nim prac. Jednak otrzymanie naprawdę pięknych efektów wymaga już pewnego nakładu finansowego. Ile kosztuje urządzenie takiego ogrodu?

Na początek – projekt ogrodu

Pierwszym elementem, o który należy zadbać w kontekście urządzania ogrodu, jest jego projekt. Nikogo nie powinno dziwić fachowe projektowanie ogrodu, podobnie bowiem, jak tworzy się projekty budynków, tak samo tworzy się koncepcje obszarów poza nim. Projekt gwarantuje stworzenie prawdziwej kompozycji ogrodowej i osiągnięcie niezwykłych efektów.

Koszt zamówienie projektu ogrodu zależy przede wszystkim od jego rozmiaru. Za projekt mniejszej przestrzeni, wynoszącej ok. 500 m2 zapłacimy ok. 1600 zł. Projekt ogrodu większego, do 1000 m2, to już koszt 2500 zł. Za projekt ogrodu mierzącego już powyżej 1000 m2 przyjdzie nam zapłacić ok. 3500 – 4000 zł.

Przygotowanie terenu pod ogród

Kolejnym krokiem założenia ogrodu jest przygotowanie terenu, który należy oczyścić i wyrównać (ok. 4 – 5 zł za m2). W zależności od gleby, konieczne może być także nawiezienie właściwej do ogrodu ziemi (ok. 1,7 zł za m2). Dla działki o obszarze 500 m2 będzie to koszt ok. 3000 zł. Konieczne może być też założenie siatki przeciw kretom: koszt jej montażu dla przytoczonej działki to ok. 4000 – 5000 zł.

Automatyczny system nawadniania nie jest wprawdzie obligatoryjny, a rośliny można podlewać ręcznie, nie polecamy jednak tego rozwiązania. Koszt montażu takiego systemu dla ogrodu 500 m2 to ok. 5000 zł.

Sadzenie roślin i traw

Sadzenie roślin wiąże się również z koniecznością przygotowania rabat, co dla wspomnianej wcześniej działki wiąże się z kosztem ok. 2500 zł. Określenie kwoty, jaką zapłacimy za posadzenie roślin, drzew, czy też krzewów jest niemożliwe, zależy ona bowiem od gęstości ich rozmieszczenia oraz wykorzystanych gatunków.

Kwota ta może wynosić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Niezbędne jest także posadzenie trawnika ogrodowego. W tym przypadku załóżmy, że trawnik będzie zajmował ok. połowę przestrzeni ogrodowej, czyli w naszym przypadku ok. 250 m2. Cena za założenie trawnika siewnego będzie w tym przypadku wynosiła ok. 2500 zł. Natomiast założenie trawnika z rolki to koszt ok. 7000 zł.

Zabudowa ogrodu

Ogród powinien ponadto dysponować dodatkową zabudową. Przede wszystkim warto postawić na altanę ogrodową. Koszt takiej altany będzie wynosił od 3000 do 7000 zł – zależnie od jej wielkości i modelu. Ogród należy też wyposażyć w szereg mebli, takich jak stoły i fotele ogrodowe. Koszt zestawu ogrodowego będzie wynosił od 2000 do 4000 zł.

Z pewnością bardzo dużo uroku ogrodowi nada kupno grilla, świetnego na letnie przyjęcia. Jego koszt to ok. 1500 – 3000 zł, zależnie od wielkości i zastosowanej w nim technologii. Jeżeli w ogrodzie mają bawić się dzieci, polecamy zainstalować huśtawkę (ok. 700 zł).

Wykończenie ogrodu

Nie zapominajmy o wykończeniu ogrodu. Jego część spacerowa powinna być wyposażona w kostkę brukową, kamień, itp. Cena takiego przedsięwzięcia to ok. 10 - 20 tyś złotych, w zależności od wykorzystanego materiału. Ogród powinien też być dobrze oświetlony i dysponować kilkoma klimatycznymi, pięknymi lampami.

Koszt tego elementu wyniesie ok. 6 tyś. złotych. Ogród warto również ozdobić. Za ozdoby mogą służyć kultowe krasnale ogrodowe, pagody, fontanny, czy nawet ażurowe płoty ogrodowe. W zależności od zakresu i stopnia wykorzystania takich elementów, ich koszt wyniesie w przybliżeniu ok. 5000 zł.

Brakuje gotówki? Kredyt pomoże w spełnieniu marzenia!

Sumaryczny koszt założenia ogrodu o powierzchni 500 m2 może wynieść ok. 50 000 – 60 000 tyś. złotych, a mówimy tu i tak wariancie stosunkowo oszczędnym, dla niewielkiej działki. W przypadku braku oszczędności na ten cel, Lendo Polska może pomóc w odnalezieniu odpowiedniego kredytu konsumenckiego, który pozwoli na zrealizowanie marzenia.

Piękny ogród, duży wydatek

Założenie i urządzenie ogrodu jest kosztownym przedsięwzięciem i wymagającym dużego nakładu pracy. Oczywiście część prac można wykonać samodzielnie, a pewne elementy ogrodu dodawać dopiero z czasem. Niemniej jednak wciąż jest to duża inwestycja, która może wymagać kredytu na jej zrealizowanie.

Często zadawane pytania & odpowiedzi

To nie Lendo Polska ustala wysokość oprocentowania tylko banki i instytucje pożyczkowe, z którymi Lendo Polska współpracuje.

Każdy bank oraz instytucja pożyczkowa rozpatruje Twój wniosek indywidualnie i zaproponuje Ci wysokość oprocentowania, opartą na analizie Twojej historii kredytowej, a także na wewnętrznych ocenach ryzyka związanego z Twoją zdolnością spłaty i ryzyka kredytowego ponoszonego przez banki i instytucje pożyczkowe.

Wysokość odsetek jest różna w zależności od banku i instytucji finansowej oraz tego, kto występuje o pożyczkę. Dlatego trzeba koniecznie sprawdzić ofertę możliwie największej liczby banków i pożyczkodawców, żeby znaleźć ofertę właśnie dla siebie.

WAŻNE: Żeby się dowiedzieć jakie oprocentowanie mogą Ci zaproponować banki i instytucje kredytowe musisz wysłać wniosek o pożyczkę.

W Lendo Polska możesz wystąpić o pożyczkę w wysokości od 1000 do 60 000 PLN.

Partnerzy współpracujący z Lendo Polska przeanalizują Twój wniosek, żeby zorientować się w Twojej sytuacji finansowej i ocenić Twoją przyszłą zdolność do spłaty pożyczki. Na tej podstawie określą, ile możesz pożyczyć i na jakich warunkach.

Zazwyczaj można obniżyć koszty pożyczki i kredytu stosując konsolidację wielu pożyczek w jedną.

Korzystając z pośrednictwa Lendo Polska możesz wystąpić z wnioskiem o pożyczkę w takiej wysokości, żeby pokryła obecne pożyczki i kredyty. Jeżeli partnerzy współpracujący z Lendo Polska zaoferują Ci pożyczkę w takiej wysokości, będziesz mógł samodzielnie spłacić stare pożyczki i kredyty.

W zależności od banków czy instytucji pożyczkowych czas oczekiwania na pieniądze może być różny.

Mniejsze kwoty są zazwyczaj dostępne szybciej.

Niektórzy z naszych partnerów oferują pożyczki osobom bez wiarygodności kredytowej, ale to oni przeprowadzają indywidualną ocenę każdego przypadku Klienta i Lendo Polska nie ma na to żadnego wpływu.

Możesz spłacić pożyczkę w dowolnym terminie.

Aby uzyskać dodatkowe informacje o procesie spłaty i ewentualnych kosztach skontaktuj się bezpośrednio z pożyczkodawcą.

Możesz sam wybrać okres spłaty, od 3 miesięcy do 7 lat

 • Wybierz interesującą Cię kwotę oraz okres spłaty kredytu
 • Wypełnij kolejne pola wnioski
 • Po wysłaniu wniosku, zostaniesz poproszony o wpisanie na stronie otrzymanego kodu z sms
 • Po weryfikacji Twoich danych, nasi partnerzy złożą Tobie realną ofertę pożyczki/kredytu (pierwsze oferty są widoczne w ciągu kilku minut) maksymalnie do 24h
 • Spośród wszystkich ofert wybierz najlepszą, wedle własnych preferencji
 • Zostaniesz przekierowany na stronę pożyczkodawcy/kredytodawcy aby potwierdzić podane dane, zapoznać się z umową oraz sfinalizować wypłatę środków

Nasi partnerzy posiadają różne kryteria do przyznania pożyczki, natomiast głównymi warunkami są:

 • obywatelstwo polskie
 • ważny dowód osobisty
 • stały dochód
 • wiek od 18 do 80 lat
 • własny rachunek bankowy w banku zarejestrowanym na terenie polski
 • odpowiednia zdolność kredytowa
 • brak negatywnych wpisów w bazach BIK

Wystarczy, że wypełnisz wniosek a twój profil zostanie utworzony automatycznie. Będziesz mógł/mogła zalogować się do niego w dowolnym momencie poprzez kliknięcie przycisku "zaloguj się" na stronie głównej.