Ile kosztuje remont łazienki?

Remont łazienki jest dla właściciela domu czy mieszkania jednym z najbardziej uciążliwych remontów. Wiąże się z nieprawdopodobnym bałaganem, czasową niedostępnością sanitariów oraz relatywnie długim czasem trwania prac.

Co do zasady, jest to także dość drogie przedsięwzięcie. Jakie są zatem koszty remontu łazienki?

Cena remontu – istotny zakres prac

Przede wszystkim koszt remontu łazienki ściśle związany jest z zakresem przeprowadzonych prac. W trakcie jego trwania można bowiem pewne elementy pominąć, co zdecydowanie obniży koszty całej inwestycji.

Największym kosztem związanym z remontem jest skucie dotychczasowych płytek, wyrównanie powierzchni pod nimi oraz położenie nowego materiału wykończeniowego. W tym przypadku coraz więcej osób nie decyduje się na demontaż starego wykończenia, a nowe płytki (czy też panele podłogowe) kładzie bezpośrednio na dotychczasowych powierzchniach.

Jaki koszt wymiany podłóg i ścian?

Na koszt wymiany pokrycia powierzchni podłóg i ścian składa się przynajmniej kilka elementów. W pierwszej kolejności należy zdemontować dotychczasowe płytki ścienne i podłogowe. Koszt demontażu wynosi ok. 40 zł/m2 dla płytek ściennych i ok. 27 zł/m2 za skuwanie płytek podłogowych.

Po ich usunięciu, konieczne jest dokonanie podstawowych napraw na ścianach i podłodze (ok. 10 zł/m2). Kolejnym krokiem będzie wyrównanie ścian i podłóg, co wiąże się z kosztami wynoszącymi ok. 28 – 30 zł/m2. Natomiast koszt położenia płytek wynosi ok. 70 zł/m2 dla płytek ściennych i ok 80 zł/m2 dla płytek podłogowych. Musimy również doliczyć koszt malowania powierzchni (ok. 12 zł/m2).

Koszt materiałów wykończeniowych

Do kosztów położenia wszelkich płytek należy doliczyć koszty zakupu materiału. Cena płytek jest bardzo zróżnicowana i bezpośrednio powiązana z ich jakością. Można jednak przyjąć, że średni koszt zakupu jednego metra kwadratowego płytek łazienkowych wynosi ok. 50 zł. Pamiętajmy też, że zawsze warto zakupić ok. 10% więcej materiału wykończeniowego niż wynosi dana powierzchnia.

Oczywiście płytki podłogowe i ścienne można zastąpić innymi materiałami, takim jak np. specjalnym kamieniem łazienkowym. Jego cena jest już zdecydowanie wyższa i zaczyna się od ok. 100 zł/m2. Alternatywą jest także wyłożenie powierzchni drewnianymi panelami, ich koszt również jednak jest wysoki i wynosi ok. 100 zł/m2.

Demontaż i montaż instalacji sanitarnej

Renowacja podłóg i ścian to oczywiście tylko część kosztów związanych z remontem łazienki. Niezbędny będzie też demontaż starej instalacji wodno-kanalizacyjnej, co wiąże się z kosztem ok. 50 zł/m. Ponadto, niezbędny może być demontaż dotychczasowych punktów wodno-kanalizacyjnych (ok. 120 zł za punkt) i montaż nowych (ok. 450 zł za punkt, tych jest na ogół 4).

Wykonanie powyższych prac, w zależności od wielkości łazienki, sumarycznie będzie wiązało się z koniecznością poniesienia kosztów w wysokości ok. 2500 zł.

Demontaż i montaż sanitariów

Kolejnym etapem remontu jest zdemontowanie dotychczasowego sanitariatu.

Orientacyjne ceny prezentują się następująco:

 • Demontaż kabiny prysznicowej – 120 zł,
 • Demontaż brodzika – 100 zł, 
 • Demontaż wanny wolnostojącej – 100 zł, 
 • Demontaż sedesu – 100 zł, 
 • Demontaż umywalki – 80 zł, 
 • Demontaż bidetu – 100 zł,

Ceny zakupu i montażu urządzeń sanitarnych.

Ceny zakupu urządzeń sanitarnych są niezwykle zróżnicowane i zależne od bardzo wielu czynników, a przedstawione przez nas koszty poniesione w związku z ich zakupem są kosztami przeciętnymi.

Prezentują się one następująco:

 • Sedes: 450 zł zakup + 100 zł montaż,
 • Bidet: 400 zł zakup + 100 zł montaż,
 • Umywalka – 500 zł zakup + 100 zł montaż,
 • Kabina prysznicowa – 1500 zł + 300 zł montaż,
 • Wanna – 700 zł zakup + 200 zł montaż (bez obudowy, montaż z obudową to koszt ok. 1200 zł),
 • Meble łazienkowe – ok. 300 zł za jeden mebel + 50 zł za montaż.

Podłączanie instalacji elektrycznej

Bardzo często nie ma potrzeby wykonywania nowej instalacji elektrycznej, ale podczas remontu warto zadbać również o jej wymianę. Koszt poprowadzenie nowej instalacji zależy od ilości punktów, na ogół jednak jest to wydatek rzędu ok. 1000 zł. Należy też doliczyć zakup oświetlenia: w zależności od rodzaju i ilości lamp, ich cena to ok. 600 zł.

Ile kosztuje remont łazienki?

Wskazaliśmy, jakie są przybliżone ceny poszczególnych prac związanych z remontem łazienki oraz koszty koniecznych do zakupu materiałów oraz urządzeń. Jaki będzie zatem koszt remontu łazienki o powierzchni 5 m2 oraz wysokości ścian 2,2 m?

Wymieniamy po kolei:

 • Remont podłóg: 1050 zł
 • Remont ścian (z założeniem, że będą całe wyłożone płytkami): 2210 
 • Malowanie sufitu: ok. 80 zł 
 • Wymiana instalacji sanitarnej: 2500 zł 
 • Demontaż sanitariatu: 400 zł 
 • Zakup i montaż urządzeń sanitarnych: 4150 zł 
 • Wymiana instalacji elektrycznej i zakup oświetlenia: 1600 zł

Suma powyższych elementów daje nam cenę w wysokości ok. 12 000 zł, mówimy tu jednak o bardzo niewielkiej łazience oraz stosunkowo niedrogich rozwiązaniach i materiałach.

Przykład ten tyczy się także łazienki o podstawowym, niedrogim wyposażeniu. W przypadku chęci osiągnięcia bardziej spektakularnego efektu, cena remontu będzie zdecydowanie wyższa.

Możliwa pożyczka na remont

Jeżeli przeprowadzenie remontu nie cierpi zwłoki, możliwe jest zaciągnięcie pożyczki ten cel. Lendo Polska pozwala na porównanie całego szeregu ofert, dzięki którym na odświeżeniu łazienki nie trzeba będzie oszczędzać, a spłata rat kredytu nie obciąży zbytnio portfela klienta.

Remont – droga inwestycja

Remont łazienki jest niemałą inwestycją. Zachęcamy jednak, by nie przeprowadzać go „po kosztach”, a zrobić to jak najporządniej: modernizacja łazienki zalicza się do bardzo nieprzyjemnych doświadczeń i zdecydowanie lepiej nie wracać do niej zbyt szybko. W razie braku gotówki, zawsze możliwe jest zaciągnięcie korzystnej pożyczki, by remont przebiegł jak najsprawniej.

Często zadawane pytania & odpowiedzi

To nie Lendo Polska ustala wysokość oprocentowania tylko banki i instytucje pożyczkowe, z którymi Lendo Polska współpracuje.

Każdy bank oraz instytucja pożyczkowa rozpatruje Twój wniosek indywidualnie i zaproponuje Ci wysokość oprocentowania, opartą na analizie Twojej historii kredytowej, a także na wewnętrznych ocenach ryzyka związanego z Twoją zdolnością spłaty i ryzyka kredytowego ponoszonego przez banki i instytucje pożyczkowe.

Wysokość odsetek jest różna w zależności od banku i instytucji finansowej oraz tego, kto występuje o pożyczkę. Dlatego trzeba koniecznie sprawdzić ofertę możliwie największej liczby banków i pożyczkodawców, żeby znaleźć ofertę właśnie dla siebie.

WAŻNE: Żeby się dowiedzieć jakie oprocentowanie mogą Ci zaproponować banki i instytucje kredytowe musisz wysłać wniosek o pożyczkę.

W Lendo Polska możesz wystąpić o pożyczkę w wysokości od 1000 do 60 000 PLN.

Partnerzy współpracujący z Lendo Polska przeanalizują Twój wniosek, żeby zorientować się w Twojej sytuacji finansowej i ocenić Twoją przyszłą zdolność do spłaty pożyczki. Na tej podstawie określą, ile możesz pożyczyć i na jakich warunkach.

Zazwyczaj można obniżyć koszty pożyczki i kredytu stosując konsolidację wielu pożyczek w jedną.

Korzystając z pośrednictwa Lendo Polska możesz wystąpić z wnioskiem o pożyczkę w takiej wysokości, żeby pokryła obecne pożyczki i kredyty. Jeżeli partnerzy współpracujący z Lendo Polska zaoferują Ci pożyczkę w takiej wysokości, będziesz mógł samodzielnie spłacić stare pożyczki i kredyty.

W zależności od banków czy instytucji pożyczkowych czas oczekiwania na pieniądze może być różny.

Mniejsze kwoty są zazwyczaj dostępne szybciej.

Niektórzy z naszych partnerów oferują pożyczki osobom bez wiarygodności kredytowej, ale to oni przeprowadzają indywidualną ocenę każdego przypadku Klienta i Lendo Polska nie ma na to żadnego wpływu.

Możesz spłacić pożyczkę w dowolnym terminie.

Aby uzyskać dodatkowe informacje o procesie spłaty i ewentualnych kosztach skontaktuj się bezpośrednio z pożyczkodawcą.

Możesz sam wybrać okres spłaty, od 3 miesięcy do 7 lat

 • Wybierz interesującą Cię kwotę oraz okres spłaty kredytu
 • Wypełnij kolejne pola wnioski
 • Po wysłaniu wniosku, zostaniesz poproszony o wpisanie na stronie otrzymanego kodu z sms
 • Po weryfikacji Twoich danych, nasi partnerzy złożą Tobie realną ofertę pożyczki/kredytu (pierwsze oferty są widoczne w ciągu kilku minut) maksymalnie do 24h
 • Spośród wszystkich ofert wybierz najlepszą, wedle własnych preferencji
 • Zostaniesz przekierowany na stronę pożyczkodawcy/kredytodawcy aby potwierdzić podane dane, zapoznać się z umową oraz sfinalizować wypłatę środków

Nasi partnerzy posiadają różne kryteria do przyznania pożyczki, natomiast głównymi warunkami są:

 • obywatelstwo polskie
 • ważny dowód osobisty
 • stały dochód
 • wiek od 18 do 80 lat
 • własny rachunek bankowy w banku zarejestrowanym na terenie polski
 • odpowiednia zdolność kredytowa
 • brak negatywnych wpisów w bazach BIK

Wystarczy, że wypełnisz wniosek a twój profil zostanie utworzony automatycznie. Będziesz mógł/mogła zalogować się do niego w dowolnym momencie poprzez kliknięcie przycisku "zaloguj się" na stronie głównej.