Ile kosztuje powiększenie/pomniejszenie piersi?

Dzięki dobrze rozwiniętej chirurgii plastycznej wiele kobiet ma szansę na dokonanie zmian w wyglądzie swoich piersi. Kliniki medycyny estetycznej oferują im zarówno zabiegi pomniejszania, jak i powiększania biustu. Dla wielu Pań jest to jedyny sposób na poprawę komfortu swojego życia, za co jednak muszą zapłacić. Z jakimi kosztami wiążą się wspomniane zabiegi?

Pomniejszanie biustu

Mammoplastyka to chirurgiczny zabieg pomniejszania biustu poprzez redukcję tkanki tłuszczowej. Jest on przeznaczony dla tych pań, które mają zbyt obfite i ciężkie piersi lub cierpią na ich nienaturalny przerost. Zabiegowi temu mogą poddać się także te kobiety, których biust wykazuje bardzo widoczną asymetrię.

Każda z tych sytuacji potrafi utrudniać codzienne życie, powodując jednocześnie szereg dolegliwości.

Zabiegowi temu powinny więc poddać się te panie, które z powodu zbyt dużych piersi:

 • mają problemy z kręgosłupem, 
 • odczuwają bóle lędźwi i szyi, 
 • nie mogą utrzymać poprawnej postawy ciała, 
 • mają odparzenia i inne problemy skórne okolic biustu, 
 • cierpią na problemy natury psychicznej z powodu zbyt obfitych piersi.

Zbyt duże piersi przyciągają często uwagę otoczenia, stając się przyczyną złośliwych komentarzy lub molestowania. Pogarsza to komfort życia oraz zdrowie psychiczne kobiet. Niektóre z Pań mają natomiast bardziej przyziemne problemy, jak kłopoty z dopasowaniem garderoby, problemy ze schylaniem czy wykonywaniem zwykłych czynności.

Koszty mammoplastyki

Kobiety, które chcą pomniejszyć swój biust ze względów zdrowotnych, mogą starać się o refundację zabiegu przez NFZ. Dzięki temu nie będą zmuszone ponosić kosztów drogiej operacji. Kwestia zdrowia jest w tym przypadku jedynym argumentem, dającym możliwość wykonania zabiegu „na kasę chorych”. Nie są tutaj brane pod uwagę względy estetyczne.

Decydując się natomiast na zabieg prywatny, należy liczyć się z wydatkami rzędu 8-20 tys. zł. Cena zależy oczywiście od kliniki, która przeprowadzi operację a także od jej skomplikowania, rozmiaru piersi i ilości zabiegów modelujących biust. Im większa będzie redukcja rozmiaru piersi, tym więcej trzeba zapłacić.

Powiększenie piersi

Na zabieg powiększenia biustu decydują się głównie te Panie, którym doskwierają zbyt małe piersi. Bardzo często niewielki rozmiar biustu odbiera im poczucie kobiecości i obniża samoocenę. U wielu kobiet mały biust sprawia, że cierpią one na kompleksy, brak śmiałości i obniżone poczucie własnej wartości. W takich sytuacjach zabieg powiększenia biustu podnosi ich komfort życia.

Zabieg powiększania piersi można wykonać tylko prywatnie i kosztuje on około 15-20 tys. zł. Cena zabiegu chirurgicznego zależy od tego, jaką metodą będzie on wykonany a także od kosztów użytych materiałów (np. implantów). Na cenę zabiegu wpływa także stopień jego skomplikowania oraz to, w którym miejscu będzie znajdować się blizna operacyjna (im mniej widoczna, tym wyższe koszty zabiegu). Do najpopularniejszych zabiegów powiększania biustu należy wszczepienie implantów oraz przeszczep tkanki tłuszczowej.

Implanty piersi

Najpopularniejszą metodą powiększania piersi jest umieszczanie pod gruczołem piersiowym implantu. Cena tego zabiegu zaczyna się od 12 tys. złotych i w dużej mierze determinuje ją rodzaj i marka implantów (stanowią one prawie 40% całej kwoty).

Zabieg wszczepienia implantów wiąże się oczywiście z pozostawieniem blizn po ich umieszczeniu. Można jednak wykonać go endoskopowo, wykonując nacięcie przez pachę. Działanie to nie pozostawia widocznych śladów operacyjnych, przez co jednak operacja jest droższa i zaczyna się od kwoty około 20 tys. zł.

Warto pamiętać, że w cenie zabiegu znajduje się opieka medyczna, praca anestezjologa, a także specjalne biustonosze oraz wizyty kontrolne. Za ewentualne lekarstwa należy jednak zapłacić samemu.

Zabiegi towarzyszące

Zabieg powiększenia piersi może zostać połączony z innymi, które poprawią jego wygląd. Najczęstszym zabiegiem jest podnoszenie piersi (cena to 10-15 tys. zł.) lub ich modelowanie (kosztuje to około 5 tys. zł).

Do popularnych należy także mastopeksja, której koszt waha się w granicach 15-25 tys. zł. Polega ona na przywróceniu piersiom ich jędrnego kształtu oraz przeciwdziałaniu skutkom ich opadania. Zabieg ten nie powiększa biustu, ale nadaje mu piękniejszego wyglądu.

Przeszczep tkanki tłuszczowej

Zabieg powiększania piersi może być także wykonany poprzez przeszczep tkanki tłuszczowej.

Dla Pań, które posiadają jej zapas (w pośladkach, brzuchu lub biodrach) będzie on nieco tańszy, ze względu na łatwość pozyskania nieuszkodzonej tkanki tłuszczowej. Cena przeszczepu wynosi około 5-12 tys. zł. Ten sposób powiększania biustu przeznaczony jest dla tych kobiet, które maja niewielki albo opadający biust. Uzyskany efekt nie jest jednak tak trwały (jak w przypadku implantów) i utrzymuje się około 3 lat. Jest za to dużo tańszy i mniej inwazyjny.

Należy oczywiście pamiętać, że u chudszych Pań trudniej jest pozyskać ich własną tkankę tłuszczową, co może podnieść koszty.

Wstrzykiwanie substancji

Niektóre gabinety medycyny estetycznej oferują nieoperacyjne usługi powiększania piersi, poprzez wypełnianie ich różnymi substancjami.

Popularne są tutaj: aquafilling (wypełnianie piersi roztworem soli fizjologicznej) oraz macrolane (wypełnianie piersi kwasem hialuronowym). Zabiegi te należą do tańszych niż wszczepianie implantów oraz przeszczep tkanki tłuszczowej (kosztują około 5 tys. zł), jednak nie są zalecane ze względu na efekty uboczne.

Oczywiście, przed zdecydowaniem się na jakikolwiek zabieg powiększania piersi, należy mieć na uwadze skutki uboczne, których leczenie może wygenerować koszty dużo większe niż same zabiegi. Dlatego też warto korzystać z usług profesjonalnych chirurgów o odpowiednich kwalifikacjach.

Często zadawane pytania & odpowiedzi

To nie Lendo Polska ustala wysokość oprocentowania tylko banki i instytucje pożyczkowe, z którymi Lendo Polska współpracuje.

Każdy bank oraz instytucja pożyczkowa rozpatruje Twój wniosek indywidualnie i zaproponuje Ci wysokość oprocentowania, opartą na analizie Twojej historii kredytowej, a także na wewnętrznych ocenach ryzyka związanego z Twoją zdolnością spłaty i ryzyka kredytowego ponoszonego przez banki i instytucje pożyczkowe.

Wysokość odsetek jest różna w zależności od banku i instytucji finansowej oraz tego, kto występuje o pożyczkę. Dlatego trzeba koniecznie sprawdzić ofertę możliwie największej liczby banków i pożyczkodawców, żeby znaleźć ofertę właśnie dla siebie.

WAŻNE: Żeby się dowiedzieć jakie oprocentowanie mogą Ci zaproponować banki i instytucje kredytowe musisz wysłać wniosek o pożyczkę.

W Lendo Polska możesz wystąpić o pożyczkę w wysokości od 1000 do 60 000 PLN.

Partnerzy współpracujący z Lendo Polska przeanalizują Twój wniosek, żeby zorientować się w Twojej sytuacji finansowej i ocenić Twoją przyszłą zdolność do spłaty pożyczki. Na tej podstawie określą, ile możesz pożyczyć i na jakich warunkach.

Zazwyczaj można obniżyć koszty pożyczki i kredytu stosując konsolidację wielu pożyczek w jedną.

Korzystając z pośrednictwa Lendo Polska możesz wystąpić z wnioskiem o pożyczkę w takiej wysokości, żeby pokryła obecne pożyczki i kredyty. Jeżeli partnerzy współpracujący z Lendo Polska zaoferują Ci pożyczkę w takiej wysokości, będziesz mógł samodzielnie spłacić stare pożyczki i kredyty.

W zależności od banków czy instytucji pożyczkowych czas oczekiwania na pieniądze może być różny.

Mniejsze kwoty są zazwyczaj dostępne szybciej.

Niektórzy z naszych partnerów oferują pożyczki osobom bez wiarygodności kredytowej, ale to oni przeprowadzają indywidualną ocenę każdego przypadku Klienta i Lendo Polska nie ma na to żadnego wpływu.

Możesz spłacić pożyczkę w dowolnym terminie.

Aby uzyskać dodatkowe informacje o procesie spłaty i ewentualnych kosztach skontaktuj się bezpośrednio z pożyczkodawcą.

Możesz sam wybrać okres spłaty, od 3 miesięcy do 7 lat

 • Wybierz interesującą Cię kwotę oraz okres spłaty kredytu
 • Wypełnij kolejne pola wnioski
 • Po wysłaniu wniosku, zostaniesz poproszony o wpisanie na stronie otrzymanego kodu z sms
 • Po weryfikacji Twoich danych, nasi partnerzy złożą Tobie realną ofertę pożyczki/kredytu (pierwsze oferty są widoczne w ciągu kilku minut) maksymalnie do 24h
 • Spośród wszystkich ofert wybierz najlepszą, wedle własnych preferencji
 • Zostaniesz przekierowany na stronę pożyczkodawcy/kredytodawcy aby potwierdzić podane dane, zapoznać się z umową oraz sfinalizować wypłatę środków

Nasi partnerzy posiadają różne kryteria do przyznania pożyczki, natomiast głównymi warunkami są:

 • obywatelstwo polskie
 • ważny dowód osobisty
 • stały dochód
 • wiek od 18 do 80 lat
 • własny rachunek bankowy w banku zarejestrowanym na terenie polski
 • odpowiednia zdolność kredytowa
 • brak negatywnych wpisów w bazach BIK

Wystarczy, że wypełnisz wniosek a twój profil zostanie utworzony automatycznie. Będziesz mógł/mogła zalogować się do niego w dowolnym momencie poprzez kliknięcie przycisku "zaloguj się" na stronie głównej.