Ile kosztuje operacja zaćmy?

Zaćma (inaczej katarakta) jest bardzo poważnym schorzeniem wzroku, które można leczyć wyłącznie operacyjnie. Co istotne, leczenie tej choroby refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jednak za dopłatą możliwe jest przeprowadzenie bardziej zaawansowanych operacji.

Z jakimi kosztami należy liczyć się w takiej sytuacji?

Zaćma – czym jest?

Zaćma jest chorobą oczu, której przebieg prowadzi do zmętnienia soczewki oka. Soczewka dotknięta zaćmą przestaje przepuszczać promienie słoneczne, co ostatecznie może prowadzić nawet do ślepy. Jest to ponadto choroba degeneracyjna, która stopniowo się pogłębia. Jedynym skutecznym sposobem leczenia zaćmy jest operacyjne usunięcie soczewki oka i wszczepienie nowej.

Na zaćmę może zachorować każdy. Katarakta na ogół dotyka osoby starsze, choć jej pierwsze objawy mogą wystąpić już po 50 roku życia (tzw. zaćma starcza). Przypadłość ta, z racji innych schorzeń, może jednak wystąpić już wcześniej, nawet u osób młodych.

Leczenie zaćmy – czy operacja to jedyna metoda?

Niestety na obecną chwilę niemożliwe jest wyleczenie zaćmy w inny sposób, niż w wyniku operacji wszczepienia soczewki do oka. Postępowi choroby można wprawdzie przeciwdziałać i stosować leczenie kroplami do oczu, ale nie gwarantują one zatrzymania choroby (choć mogą spowolnić jej postęp).

Mimo tego, że operacja zaćmy wydaje się skomplikowana, obecnie trwa krótko (ok. 20 minut), pozwala pacjentowi na odzyskanie poprawnego widzenia i nie wymaga długiego powrotu do zdrowia. Już dzień po przeprowadzonym zabiegu pacjent jest wypisywany ze szpitala i może wykonywać wiele podstawowych czynności życiowych. Niezbyt uciążliwa rekonwalescencja trwa ok. 4 tygodni.

Operacja na NFZ – co otrzymujemy?

Operacja zaćmy jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jeżeli pacjent zdecyduje się na dokonanie zabiegu w oparciu o refundację, poniesie tylko minimalne koszty związane z przeprowadzeniem leczenia. Należy jednak mieć świadomość, że refundacja z NFZ nie obejmuje wszczepienia bardziej zaawansowanych soczewek: za te pacjent musi już dopłacić.

W ramach refundacji z NFZ pacjent może liczyć jedynie na jednoogniskowe soczewki sferyczne, które nie gwarantują pełnej ostrości widzenia, utrudniają także widzenie z bliży lub dali. Jednakże w przypadku dopłaty możliwy jest wybór bardziej zaawansowanych soczewek, które zdecydowanie poprawią przyszły komfort życia.

Soczewki za dopłatą – co zyskujemy?

Decydując się na dopłatę, soczewki sferyczne można zastąpić soczewkami asferycznymi, zapewniającymi zdecydowanie większą ostrość widzenia. Wszczepić można również soczewki toryczne, przeznaczone dla osób ze stwierdzonym astygmatyzmem.

Ponadto, soczewki jednoogniskowe można zastąpić soczewkami wieloogniskowymi, które umożliwiają poprawne widzenie z bliży oraz z dali (efekt akomodacji oka). Soczewki jeszcze wyższej jakości mogą też posiadać filtr światła niebieskiego, szkodliwego dla siatkówki oka. W zależności od jakości soczewki, dopłata do operacji może zaczynać się już od ok. 300 zł aż do ok. 8000 złotych.

Operacja zaćmy – możliwy kredyt

Narząd zmysłu wzroku jest najważniejszym ludzkim zmysłem i powinien być szczególnie ceniony. Zaćma może doprowadzić nawet do ślepoty, dlatego nie powinno się lekceważyć jakichkolwiek jej objawów. Z kolei w przypadku konieczności przejścia operacji warto zapłacić za jak najlepsze soczewki, by móc w pełni komfortowo funkcjonować po powrocie do zdrowia.

W przypadku braku gotówki na wszczepienie bardziej zaawansowanych soczewek, możliwe jest zaciągniecie pożyczki na ten cel. Lendo Polska może pomóc w odnalezieniu jak najbardziej opłacalnej oferty kredytowej, która pozwoli na odzyskanie doskonałego wzroku i umożliwi powrót do pełnej sprawności.

Zaćma – niebezpieczna choroba oczu

Katarakta jest bardzo poważną chorobą wzroku, która może doprowadzić do ślepoty. Jej wyleczenie możliwe jest wyłącznie w drodze operacji, jednak refundowany przez NFZ zabieg oferuje jedynie wszczepienie podstawowych soczewek. Warto więc nawet zaciągnąć pożyczkę, by postawić na soczewki bardziej zaawansowane, gwarantujące powrót do pełnej sprawności.

Często zadawane pytania & odpowiedzi

To nie Lendo Polska ustala wysokość oprocentowania tylko banki i instytucje pożyczkowe, z którymi Lendo Polska współpracuje.

Każdy bank oraz instytucja pożyczkowa rozpatruje Twój wniosek indywidualnie i zaproponuje Ci wysokość oprocentowania, opartą na analizie Twojej historii kredytowej, a także na wewnętrznych ocenach ryzyka związanego z Twoją zdolnością spłaty i ryzyka kredytowego ponoszonego przez banki i instytucje pożyczkowe.

Wysokość odsetek jest różna w zależności od banku i instytucji finansowej oraz tego, kto występuje o pożyczkę. Dlatego trzeba koniecznie sprawdzić ofertę możliwie największej liczby banków i pożyczkodawców, żeby znaleźć ofertę właśnie dla siebie.

WAŻNE: Żeby się dowiedzieć jakie oprocentowanie mogą Ci zaproponować banki i instytucje kredytowe musisz wysłać wniosek o pożyczkę.

W Lendo Polska możesz wystąpić o pożyczkę w wysokości od 1000 do 60 000 PLN.

Partnerzy współpracujący z Lendo Polska przeanalizują Twój wniosek, żeby zorientować się w Twojej sytuacji finansowej i ocenić Twoją przyszłą zdolność do spłaty pożyczki. Na tej podstawie określą, ile możesz pożyczyć i na jakich warunkach.

Zazwyczaj można obniżyć koszty pożyczki i kredytu stosując konsolidację wielu pożyczek w jedną.

Korzystając z pośrednictwa Lendo Polska możesz wystąpić z wnioskiem o pożyczkę w takiej wysokości, żeby pokryła obecne pożyczki i kredyty. Jeżeli partnerzy współpracujący z Lendo Polska zaoferują Ci pożyczkę w takiej wysokości, będziesz mógł samodzielnie spłacić stare pożyczki i kredyty.

W zależności od banków czy instytucji pożyczkowych czas oczekiwania na pieniądze może być różny.

Mniejsze kwoty są zazwyczaj dostępne szybciej.

Niektórzy z naszych partnerów oferują pożyczki osobom bez wiarygodności kredytowej, ale to oni przeprowadzają indywidualną ocenę każdego przypadku Klienta i Lendo Polska nie ma na to żadnego wpływu.

Możesz spłacić pożyczkę w dowolnym terminie.

Aby uzyskać dodatkowe informacje o procesie spłaty i ewentualnych kosztach skontaktuj się bezpośrednio z pożyczkodawcą.

Możesz sam wybrać okres spłaty, od 3 miesięcy do 7 lat

 • Wybierz interesującą Cię kwotę oraz okres spłaty kredytu
 • Wypełnij kolejne pola wnioski
 • Po wysłaniu wniosku, zostaniesz poproszony o wpisanie na stronie otrzymanego kodu z sms
 • Po weryfikacji Twoich danych, nasi partnerzy złożą Tobie realną ofertę pożyczki/kredytu (pierwsze oferty są widoczne w ciągu kilku minut) maksymalnie do 24h
 • Spośród wszystkich ofert wybierz najlepszą, wedle własnych preferencji
 • Zostaniesz przekierowany na stronę pożyczkodawcy/kredytodawcy aby potwierdzić podane dane, zapoznać się z umową oraz sfinalizować wypłatę środków

Nasi partnerzy posiadają różne kryteria do przyznania pożyczki, natomiast głównymi warunkami są:

 • obywatelstwo polskie
 • ważny dowód osobisty
 • stały dochód
 • wiek od 18 do 80 lat
 • własny rachunek bankowy w banku zarejestrowanym na terenie polski
 • odpowiednia zdolność kredytowa
 • brak negatywnych wpisów w bazach BIK

Wystarczy, że wypełnisz wniosek a twój profil zostanie utworzony automatycznie. Będziesz mógł/mogła zalogować się do niego w dowolnym momencie poprzez kliknięcie przycisku "zaloguj się" na stronie głównej.