Ile kosztuje operacja haluksów?

Haluks (inaczej paluch koślawy) jest wyjątkowo uciążliwym schorzeniem, które często wyleczyć można jedynie drogą operacyjną. Możliwe jest wprawdzie leczenie haluksów innymi metodami, nie gwarantują one jednak wysokiej skuteczności. Jakie w związku z tym są koszty leczenia haluksów?

Czym są haluksy?

Haluksy są schorzeniem stopy, w wyniku którego paluch (tzw. „duży palec”) odchyla się w stronę pozostałych palców. Zwyrodnienie to wiąże się z silnym bólem, utrudnia poruszanie się i wywołuje duży dyskomfort. Ponadto, nieleczone schorzenie ma na ogół charakter postępujący i prowadzi do coraz poważniejszego i niebezpiecznego zwyrodnienia.

W jaki sposób powstają haluksy?

Do powstawania haluksów przyczynia się przede wszystkim zbyt wąskie, ciasne obuwie. Ryzyko wystąpienia schorzenia zwiększa ponadto noszenie butów na wysokim obcasie oraz butów o spiczastym kształcie. W kontekście deformowania się stopy istotne znaczenie ma także niska jakość obuwia, w tym jego niewłaściwa konstrukcja.

Należy jednak zaznaczyć, że powstawanie haluksów jest też uzależnione od predyspozycji genetycznych, od konstrukcji stopy, jak również od trybu życia i uprawianych aktywności fizycznych. Na schorzenie to częściej zapadają kobiety, co tłumaczy się ich słabszymi więzadłami w stopie oraz noszeniem przez nie obuwia sprzyjającego deformowaniu się stawów.

Operacyjne leczenie haluksów – jakie koszty?

Zaawansowane haluksy podlegają leczeniu operacyjnemu. Aktualnie stosuje się przynajmniej kilka metod operowania haluksów, w zależności od charakterystyki schorzenia oraz od stopnia deformacji. W zależności od obranej metody, koszt operacji jednego haluksa waha się w granicach od 4000 do 9000 złotych.

Do kosztów leczenia należy także zaliczyć dodatkowo koszt konsultacji lekarskiej (ok. 200 zł), wykonanie zdjęcia RTG (ok. 100 zł), kupno specjalistycznego obuwia (ok. 200 zł), jak również przeprowadzenie niezbędnej rehabilitacji – której koszt może sięgać ok. 800 – 1000 zł.

Leczenie bezoperacyjne – jaka cena?

Przy niewielkim stopniu schorzenia możliwe jest leczenie haluksów bezoperacyjnie. W tym miejscu warto natomiast podkreślić, że taka forma leczenia może nie przynieść pożądanych efektów. W przypadku, gdyby deformacja nie ustępowała, niezbędna jest konsultacja ze specjalistą i zmiana stosowanej terapii.

Leczenie bezoperacyjne polega na stosowaniu różnego rodzaju wkładek silikonowych, wkładek do butów, opasek i aparatów na haluksy. Najtańsze wkładki można kupić już za kilka złotych, z kolei bardziej zaawansowane aparaty korekcyjne to koszt sięgający 300 zł. Należy jednak z niniejszych metod korzystać ostrożnie i obserwować, czy zwyrodnienie nie postępuje.

Najlepsza metoda? Profilaktyka

Najlepszym sposobem walki z haluksami pozostaje jednak profilaktyka. Zalecamy, by bardzo skrupulatnie dobierać obuwie oraz unikać zakładania butów spiczastych i na wysokim obcasie. W przypadku występowania dolegliwości bólowych radzimy, by natychmiast zaprzestać noszenia obuwia wywołującego ból i zamienić je na buty odpowiednio dopasowane. Ważną rolę odgrywa przy tym zdrowy tryb życia i dbanie o odpowiednią formę fizyczną. Wzmocnione stawy będą mniej podatne na deformację i zmniejszą ryzyko wystąpienia haluksów.

Na aspekt ten powinny szczególnie zwrócić uwagę te osoby, u których w rodzinie występowała już podobna przypadłość.

Kredyt na leczenie haluksów – dlaczego nie?

Haluksy są bardzo dokuczliwą przypadłością uniemożliwiającą wykonywanie wielu aktywności fizycznych. Ponadto, jest to schorzenie stale postępujące, dlatego operacja haluksów powinna stać się priorytetem dla osób dotkniętych tym zwyrodnieniem. W przypadku braku środków na zabieg, Lendo Polska pomoże w znalezieniu najbardziej korzystnej oferty kredytowej.

Zwyrodnienie, które można leczyć

Paluch koślawy jest przykrym schorzeniem, które odbiera możliwość zwyczajnego funkcjonowania w codziennym życiu. Dlatego, nawet mimo dużych kosztów leczenia, zdecydowanie warto poddać się operacji, która przywróci stopie dawną sprawność. W razie braku gotówki, za pośrednictwem Lendo Polska możliwe będzie znalezienie korzystnej pożyczki, z której sfinansowany zostanie zabieg.

Często zadawane pytania & odpowiedzi

To nie Lendo Polska ustala wysokość oprocentowania tylko banki i instytucje pożyczkowe, z którymi Lendo Polska współpracuje.

Każdy bank oraz instytucja pożyczkowa rozpatruje Twój wniosek indywidualnie i zaproponuje Ci wysokość oprocentowania, opartą na analizie Twojej historii kredytowej, a także na wewnętrznych ocenach ryzyka związanego z Twoją zdolnością spłaty i ryzyka kredytowego ponoszonego przez banki i instytucje pożyczkowe.

Wysokość odsetek jest różna w zależności od banku i instytucji finansowej oraz tego, kto występuje o pożyczkę. Dlatego trzeba koniecznie sprawdzić ofertę możliwie największej liczby banków i pożyczkodawców, żeby znaleźć ofertę właśnie dla siebie.

WAŻNE: Żeby się dowiedzieć jakie oprocentowanie mogą Ci zaproponować banki i instytucje kredytowe musisz wysłać wniosek o pożyczkę.

W Lendo Polska możesz wystąpić o pożyczkę w wysokości od 1000 do 60 000 PLN.

Partnerzy współpracujący z Lendo Polska przeanalizują Twój wniosek, żeby zorientować się w Twojej sytuacji finansowej i ocenić Twoją przyszłą zdolność do spłaty pożyczki. Na tej podstawie określą, ile możesz pożyczyć i na jakich warunkach.

Zazwyczaj można obniżyć koszty pożyczki i kredytu stosując konsolidację wielu pożyczek w jedną.

Korzystając z pośrednictwa Lendo Polska możesz wystąpić z wnioskiem o pożyczkę w takiej wysokości, żeby pokryła obecne pożyczki i kredyty. Jeżeli partnerzy współpracujący z Lendo Polska zaoferują Ci pożyczkę w takiej wysokości, będziesz mógł samodzielnie spłacić stare pożyczki i kredyty.

W zależności od banków czy instytucji pożyczkowych czas oczekiwania na pieniądze może być różny.

Mniejsze kwoty są zazwyczaj dostępne szybciej.

Niektórzy z naszych partnerów oferują pożyczki osobom bez wiarygodności kredytowej, ale to oni przeprowadzają indywidualną ocenę każdego przypadku Klienta i Lendo Polska nie ma na to żadnego wpływu.

Możesz spłacić pożyczkę w dowolnym terminie.

Aby uzyskać dodatkowe informacje o procesie spłaty i ewentualnych kosztach skontaktuj się bezpośrednio z pożyczkodawcą.

Możesz sam wybrać okres spłaty, od 3 miesięcy do 7 lat

 • Wybierz interesującą Cię kwotę oraz okres spłaty kredytu
 • Wypełnij kolejne pola wnioski
 • Po wysłaniu wniosku, zostaniesz poproszony o wpisanie na stronie otrzymanego kodu z sms
 • Po weryfikacji Twoich danych, nasi partnerzy złożą Tobie realną ofertę pożyczki/kredytu (pierwsze oferty są widoczne w ciągu kilku minut) maksymalnie do 24h
 • Spośród wszystkich ofert wybierz najlepszą, wedle własnych preferencji
 • Zostaniesz przekierowany na stronę pożyczkodawcy/kredytodawcy aby potwierdzić podane dane, zapoznać się z umową oraz sfinalizować wypłatę środków

Nasi partnerzy posiadają różne kryteria do przyznania pożyczki, natomiast głównymi warunkami są:

 • obywatelstwo polskie
 • ważny dowód osobisty
 • stały dochód
 • wiek od 18 do 80 lat
 • własny rachunek bankowy w banku zarejestrowanym na terenie polski
 • odpowiednia zdolność kredytowa
 • brak negatywnych wpisów w bazach BIK

Wystarczy, że wypełnisz wniosek a twój profil zostanie utworzony automatycznie. Będziesz mógł/mogła zalogować się do niego w dowolnym momencie poprzez kliknięcie przycisku "zaloguj się" na stronie głównej.