Implanty zębów – ile kosztują?

Jeszcze do niedawna jedyną możliwością w przypadku utraty zęba było noszenie niewygodnych i mało praktycznych protez. Aktualnie, dzięki postępowi implantologii, możliwe jest całkowite zastąpienie zęba implantem, który jest w stanie w pełni zastąpić naturalne uzębienie. Jaki jest koszt wszczepienia implantu zęba?

Czym jest implant?

Przede wszystkim należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na kwestie terminologiczne. Choć implant bardzo często utożsamia się z całym sztucznym zębem, w rzeczywistości zastępuje on korzeń zęba, a nie cały ząb. Aby mówić o zrekonstruowaniu zębie, konieczne jest również wszczepienie łącznika oraz korony zęba.

Warto ponadto mieć świadomość, że ceny podawane w zakresie rekonstrukcji zęba zawsze rozgraniczają koszty wszczepienia implantu, łącznika oraz korony. Zachęcamy, aby zwrócić na to szczególną uwagę, by w przyszłości uniknąć przykrego zaskoczenia ceną procedury.

Do kogo skierowane są implanty zębów?

Implanty zębów (rozumiane jako cały odtworzony ząb) skierowane są do osób z dowolnymi ubytkami w uzębieniu. Mogą one być wszczepione zarówno w przypadku pojedynczych braków, jak i także osobom cierpiącym na całkowite bezzębie. Jakie są natomiast przeciwwskazania do poddania się zabiegowi wszczepienia implantów?

Przede wszystkim do zabiegu nie kwalifikują się osoby zbyt młode, u których nie zakończył się jeszcze proces rozwoju kości. Istotny jest również stan zdrowia pacjenta: zabieg nie będzie wskazany dla osób chorujących na nowotwory, paradontozę, zaawansowaną osteoporozę, czy też na cukrzycę.

Implanty – jakie mają zalety?

Zastosowanie implantów (i koron) ma szereg zalet. Przede wszystkim w pełni zastępują naturalne zęby i zapewniają pełen komfort podczas żucia. Są przy tym odporne na próchnicę oraz podstawowe uszkodzenia mechaniczne. Implanty mogą też pełnić funkcje estetyczne.

Decydują się na nie osoby o nierównym, niekorzystnie prezentującym się uzębieniu. Pod względem wizualnym dobrze skonstruowane implanty wyglądają naturalnie i są w stanie w dużym stopniu poprawić wygląd osoby, która zdecyduje się na ich wszczepienie.

Implanty – proces dwuetapowy

Należy mocno podkreślić, że wszczepienie implantów jest procesem dość długim i przynajmniej kilkuetapowym. Przede wszystkim procedura wymaga podjęcia kilku konsultacji medycznych i ustaleniu planu leczenia. W pierwszej kolejności wszczepiane są same implanty (rozumiane jako korzeń zęba), a dopiero po kilku miesiącach następuje dołączenie do nich koron zębowych.

Dzieję się tak dlatego, że wyprodukowane z tytanu implanty muszą odpowiednio „wrosnąć” w chrząstkę i odpowiednio się zagoić (tzw. osteointegracja), co trwa nawet do 6 miesięcy (zależnie od rodzaju implantu, jakości kości, czy też ogólnej kondycji pacjenta).

Dopiero po tym czasie możliwe będzie sfinalizowanie leczenia i założenie pacjentowi trwałej korony zęba.

Ile kosztuje cały proces?

Na koszt wstawiania implantu oraz korony składa się kilka czynników. Przede wszystkim przed przystąpieniem do zabiegu niezbędne jest przeprowadzenie konsultacji medycznych i badań. Ich koszt waha się w granicach 300 do 500 zł. Cena założenia jednego implantu zależy od jego jakości, na ogół jednak usługa mieści się w przedziale od 2000 do 3000 zł. Do kosztów wlicza się też założenie łącznika (ok. 600 zł – niekiedy jest wliczony w koszt całego leczenia).

Finałem procedury jest założenie korony zęba, co wiąże się z kosztem średnio od 1200 do 2500 zł (co uzależnione jest od jakości korony). Niekiedy niezbędne będą też dodatkowe zabiegi, takie jak regeneracja kości (ok. 2000 zł) oraz podniesienie dna zatoki szczękowej (ok. 3000 zł).

Pożyczka na implanty – czy jest możliwa?

Koszt wszczepienia implantu oraz korony zęba będzie wynosił przynajmniej ok. 4000 – 5000 zł. Jest to dość wysoka cena, dlatego niezbędna może okazać się pożyczka na zrealizowanie tego celu. Lendo Polska pozwoli na szybkie zaciągnięcie bardzo korzystnego kredytu, który pozwoli na sfinalizowanie leczenia także z uwzględnieniem lepszej jakości implantów i koron zębowych.

Braki w uzębieniu? Na ratunek implanty

Braki w uzębieniu nie tylko wpływają na obniżenie komfortu życia, ale też negatywnie odbijają się na samoocenie. W takiej sytuacji zdecydowanie warto postawić na wszczepieniem implantów oraz koron zębowych, które z powodzeniem zastąpią naturalne zęby. Koszt takiej usługi jest dość wysoki, ale Lendo Polska pomoże w odnalezieniu korzystnego kredytu na sfinansowanie leczenia.

Często zadawane pytania & odpowiedzi

To nie Lendo Polska ustala wysokość oprocentowania tylko banki i instytucje pożyczkowe, z którymi Lendo Polska współpracuje.

Każdy bank oraz instytucja pożyczkowa rozpatruje Twój wniosek indywidualnie i zaproponuje Ci wysokość oprocentowania, opartą na analizie Twojej historii kredytowej, a także na wewnętrznych ocenach ryzyka związanego z Twoją zdolnością spłaty i ryzyka kredytowego ponoszonego przez banki i instytucje pożyczkowe.

Wysokość odsetek jest różna w zależności od banku i instytucji finansowej oraz tego, kto występuje o pożyczkę. Dlatego trzeba koniecznie sprawdzić ofertę możliwie największej liczby banków i pożyczkodawców, żeby znaleźć ofertę właśnie dla siebie.

WAŻNE: Żeby się dowiedzieć jakie oprocentowanie mogą Ci zaproponować banki i instytucje kredytowe musisz wysłać wniosek o pożyczkę.

W Lendo Polska możesz wystąpić o pożyczkę w wysokości od 1000 do 60 000 PLN.

Partnerzy współpracujący z Lendo Polska przeanalizują Twój wniosek, żeby zorientować się w Twojej sytuacji finansowej i ocenić Twoją przyszłą zdolność do spłaty pożyczki. Na tej podstawie określą, ile możesz pożyczyć i na jakich warunkach.

Zazwyczaj można obniżyć koszty pożyczki i kredytu stosując konsolidację wielu pożyczek w jedną.

Korzystając z pośrednictwa Lendo Polska możesz wystąpić z wnioskiem o pożyczkę w takiej wysokości, żeby pokryła obecne pożyczki i kredyty. Jeżeli partnerzy współpracujący z Lendo Polska zaoferują Ci pożyczkę w takiej wysokości, będziesz mógł samodzielnie spłacić stare pożyczki i kredyty.

W zależności od banków czy instytucji pożyczkowych czas oczekiwania na pieniądze może być różny.

Mniejsze kwoty są zazwyczaj dostępne szybciej.

Niektórzy z naszych partnerów oferują pożyczki osobom bez wiarygodności kredytowej, ale to oni przeprowadzają indywidualną ocenę każdego przypadku Klienta i Lendo Polska nie ma na to żadnego wpływu.

Możesz spłacić pożyczkę w dowolnym terminie.

Aby uzyskać dodatkowe informacje o procesie spłaty i ewentualnych kosztach skontaktuj się bezpośrednio z pożyczkodawcą.

Możesz sam wybrać okres spłaty, od 3 miesięcy do 7 lat

 • Wybierz interesującą Cię kwotę oraz okres spłaty kredytu
 • Wypełnij kolejne pola wnioski
 • Po wysłaniu wniosku, zostaniesz poproszony o wpisanie na stronie otrzymanego kodu z sms
 • Po weryfikacji Twoich danych, nasi partnerzy złożą Tobie realną ofertę pożyczki/kredytu (pierwsze oferty są widoczne w ciągu kilku minut) maksymalnie do 24h
 • Spośród wszystkich ofert wybierz najlepszą, wedle własnych preferencji
 • Zostaniesz przekierowany na stronę pożyczkodawcy/kredytodawcy aby potwierdzić podane dane, zapoznać się z umową oraz sfinalizować wypłatę środków

Nasi partnerzy posiadają różne kryteria do przyznania pożyczki, natomiast głównymi warunkami są:

 • obywatelstwo polskie
 • ważny dowód osobisty
 • stały dochód
 • wiek od 18 do 80 lat
 • własny rachunek bankowy w banku zarejestrowanym na terenie polski
 • odpowiednia zdolność kredytowa
 • brak negatywnych wpisów w bazach BIK

Wystarczy, że wypełnisz wniosek a twój profil zostanie utworzony automatycznie. Będziesz mógł/mogła zalogować się do niego w dowolnym momencie poprzez kliknięcie przycisku "zaloguj się" na stronie głównej.