Jaki jest koszt wyprawienia chrzcin?

Chrzest dziecka jest bardzo doniosłym wydarzeniem dla rodziców i niejednokrotnie jest pierwszym przyjęciem, jakie wydawane jest po jego narodzinach. Obecnie rzadko już wyprawia się chrzciny w mieszkaniach, a coraz częściej wybór pada na rodzinny obiad w restauracjach. Jaki jest koszt całego przedsięwzięcia?

Wyprawienie chrzcin – jak może wyglądać?

Jeszcze kilkanaście lat temu pewnym standardem było wyprawianie chrzcin w domu, w gronie najbliższej rodziny. Aktualnie rozwiązanie to przechodzi do lamusa: rodzice najczęściej decydują się na zarezerwowanie miejsca w restauracji, gdzie zapraszają swoich gości. Wyjątkiem jest zorganizowanie imprezy w domu w sytuacji, w której rodzice dysponują ogrodem czy patio.

Wówczas często korzysta się z usług profesjonalnego cateringu, który dba o zorganizowanie całego zaplecza gastronomicznego. Wspólnym mianownikiem każdej opcji jest jednak uroczystość kościelna, zachęcamy więc, by organizowanie chrzcin zacząć właśnie od wizyty w parafii.

Zacznij od wizyty w parafii!

Zdecydowanie polecamy, by organizację rozpocząć od wizyty w kościele i uzgodnienia terminu ceremonii. Może zdarzyć się, że parafia będzie udzielała chrztu jedynie w wybrane niedziele miesiąca, co mogłoby rozminąć się z terminem zarezerwowania sali – gdyby rezerwacja ta nastąpiła wcześniej.

Co do zasady, parafie nie pobierają żadnych opłat z tytułu ochrzczenia dziecka. Niemniej jednak przyjęło się, by rodzice złożyli kościołowi dobrowolny datek, który na ogół mieści się w granicach 200 - 300 złotych - choć oczywiście zależy to od możliwości finansowych rodziców.

Ubranie dla dziecka – jakie wybrać?

Kolejnym elementem, który warto wziąć pod uwagę w kontekście kosztów chrzcin, jest cena ubrania dziecka. Zakładając, że chrzest odbędzie się w okolicach wiosny, elegancki komplet ubranka dla dziecka będzie wiązał się z wydatkiem rzędu ok. 250 zł. Do tego należy doliczyć białą szatkę dla malucha, której cena wynosi ok. 50 zł.

Wynajem restauracji i catering – ile to kosztuje?

Koszt zorganizowania przyjęcia w restauracji uzależniony jest od klasy lokalu, jak i także od zakresu oferty. W przypadku organizowania przyjęcia składającego się z dwóch ciepłych posiłków (podanych w pewnym odstępie czasu), deseru, zestawu ciast oraz napojów, powinniśmy liczyć się z kosztem wynoszącym ok. 120-150 zł od osoby.

W przypadku zamówienia cateringu dla przyjęcia organizowanego w domu, ceny mogą być nieco niższe. W zależności od wariantu będą wahały się w granicach 80 – 130 zł od osoby, choć jest to ściśle zależne od zakresu zamówionych posiłków oraz ich ilości. Jednak koszt cateringu nie różni się diametralnie od cen oferowanych w restauracjach.

Dodatkowe elementy chrztu

Rodzicom może też zależeć na utrwaleniu całej uroczystości przez fotografa. Koszt jego wynajmu oraz późniejszego przygotowania zdjęć to ok. 700 zł. Na chrzcinach konieczny jest także zakup tortu, którego cena waha się w granicach 60-80 zł za kilogram (standardowo jeden kilogram toru wystarcza dla 10 osób). Coraz częściej rodzice chcą też urozmaicić uroczystość poprzez zorganizowanie dodatkowych atrakcji.

Bardzo modna jest ostatnimi czasy fotobudka, której wynajem na dwie godziny to wydatek rzędu ok. 600 zł. W przypadku, gdyby w przyjęciu miała uczestniczyć większa ilość dzieci, bez wątpienia warto zorganizować np. dmuchany zamek. Koszt jego wynajmu mieści się w granicach od 600 do ok. 1500 zł.

Jaki koszt całej imprezy dla 30 osób?

W ramach podsumowania policzmy koszt przyjęcia dla 30 osób. W tańszym wariancie restauracyjnym zapłacimy za gości ok. 3600 zł. Jeśli wliczmy do tego koszty samej ceremonii w kościele, ubiór dla dziecka oraz dodatkowe atrakcje (takie jak fotobudka, czy też dmuchany zamek) zapłacimy łącznie ok. 6000 zł. Jest to oczywiście kwota przybliżona, którą do pewnego stopnia można obniżyć (np. rezygnacja z fotografa i dodatkowych atrakcji dla gości).

Rzecz jasna w pełni możliwe jest zorganizowanie znacznie bardziej urozmaiconej uroczystości – wówczas koszty proporcjonalnie wzrosną. Wszystko musi być oczywiście uzależnione od możliwości finansowych rodziców.

Brak pieniędzy na chrzciny? Postaw na pożyczkę

Chrzciny są piękną, bardzo ważną uroczystością dla rodziców i bliskiej rodziny. W przypadku braku możliwości zorganizowana wymarzonego przyjęcia, warto rozważyć zaciągnięcie pożyczki na ten cel. Dzięki Lendo Polska bez większych kłopotów możliwe będzie odnalezienie optymalnego, bardzo niedrogiego kredytu.

Piękne przyjęcie, spory wydatek

Bez najmniejszych wątpliwości chrzciny są przepiękną i ważną uroczystością, lecz okazują się jednocześnie kosztownym przedsięwzięciem. Aktualnie coraz popularniejsze jest organizowanie przyjęcia w restauracjach, co jednak generuje wydatki. W przypadku braku odpowiedniej ilości gotówki, zdecydowanie warto postawić na niedrogi kredyt konsumencki.

Często zadawane pytania & odpowiedzi

To nie Lendo Polska ustala wysokość oprocentowania tylko banki i instytucje pożyczkowe, z którymi Lendo Polska współpracuje.

Każdy bank oraz instytucja pożyczkowa rozpatruje Twój wniosek indywidualnie i zaproponuje Ci wysokość oprocentowania, opartą na analizie Twojej historii kredytowej, a także na wewnętrznych ocenach ryzyka związanego z Twoją zdolnością spłaty i ryzyka kredytowego ponoszonego przez banki i instytucje pożyczkowe.

Wysokość odsetek jest różna w zależności od banku i instytucji finansowej oraz tego, kto występuje o pożyczkę. Dlatego trzeba koniecznie sprawdzić ofertę możliwie największej liczby banków i pożyczkodawców, żeby znaleźć ofertę właśnie dla siebie.

WAŻNE: Żeby się dowiedzieć jakie oprocentowanie mogą Ci zaproponować banki i instytucje kredytowe musisz wysłać wniosek o pożyczkę.

W Lendo Polska możesz wystąpić o pożyczkę w wysokości od 1000 do 60 000 PLN.

Partnerzy współpracujący z Lendo Polska przeanalizują Twój wniosek, żeby zorientować się w Twojej sytuacji finansowej i ocenić Twoją przyszłą zdolność do spłaty pożyczki. Na tej podstawie określą, ile możesz pożyczyć i na jakich warunkach.

Zazwyczaj można obniżyć koszty pożyczki i kredytu stosując konsolidację wielu pożyczek w jedną.

Korzystając z pośrednictwa Lendo Polska możesz wystąpić z wnioskiem o pożyczkę w takiej wysokości, żeby pokryła obecne pożyczki i kredyty. Jeżeli partnerzy współpracujący z Lendo Polska zaoferują Ci pożyczkę w takiej wysokości, będziesz mógł samodzielnie spłacić stare pożyczki i kredyty.

W zależności od banków czy instytucji pożyczkowych czas oczekiwania na pieniądze może być różny.

Mniejsze kwoty są zazwyczaj dostępne szybciej.

Niektórzy z naszych partnerów oferują pożyczki osobom bez wiarygodności kredytowej, ale to oni przeprowadzają indywidualną ocenę każdego przypadku Klienta i Lendo Polska nie ma na to żadnego wpływu.

Możesz spłacić pożyczkę w dowolnym terminie.

Aby uzyskać dodatkowe informacje o procesie spłaty i ewentualnych kosztach skontaktuj się bezpośrednio z pożyczkodawcą.

Możesz sam wybrać okres spłaty, od 3 miesięcy do 7 lat

 • Wybierz interesującą Cię kwotę oraz okres spłaty kredytu
 • Wypełnij kolejne pola wnioski
 • Po wysłaniu wniosku, zostaniesz poproszony o wpisanie na stronie otrzymanego kodu z sms
 • Po weryfikacji Twoich danych, nasi partnerzy złożą Tobie realną ofertę pożyczki/kredytu (pierwsze oferty są widoczne w ciągu kilku minut) maksymalnie do 24h
 • Spośród wszystkich ofert wybierz najlepszą, wedle własnych preferencji
 • Zostaniesz przekierowany na stronę pożyczkodawcy/kredytodawcy aby potwierdzić podane dane, zapoznać się z umową oraz sfinalizować wypłatę środków

Nasi partnerzy posiadają różne kryteria do przyznania pożyczki, natomiast głównymi warunkami są:

 • obywatelstwo polskie
 • ważny dowód osobisty
 • stały dochód
 • wiek od 18 do 80 lat
 • własny rachunek bankowy w banku zarejestrowanym na terenie polski
 • odpowiednia zdolność kredytowa
 • brak negatywnych wpisów w bazach BIK

Wystarczy, że wypełnisz wniosek a twój profil zostanie utworzony automatycznie. Będziesz mógł/mogła zalogować się do niego w dowolnym momencie poprzez kliknięcie przycisku "zaloguj się" na stronie głównej.